SKLEP
2086V

PS Site Planet: Z DualShockiem wśród zwierząt – Smoki

Po świniach i pszczołach nadszedł czas na nieco groźniejsze okazy. Czemu samce smoków mają problemy łóżkowe, czy osobniki z Far Cry® 3: Blood Dragon (PS3) możemy nazwać nazwać smokami i który latający jaszczur potrafi jeździć na deskorolce? Zapraszam.

Zbliża się czerwiec. Za tydzień ostatni już wykład i rozpoczęcie sesji. To też ostatni dzwonek dla tych, którzy omijali wcześniejsze zajęcia. Uczyć się warto, bo studenci z najlepszymi ocenami zostaną nagrodzeni! Ale więcej o tym za tydzień... no, po wykładzie powiem co nieco.

Nadchodząca sesja to także końcówka programu nauczania. Nie było żadnych nieobecności z mojej strony, tematy omówiliśmy zgodnie z rozkładem i dziś możemy zająć się nieco bardziej fantastycznymi stworami. Przygotujcie więc zbroję z żaroodpornych naczyń babci, bo ruszamy na...

SMOKI

 

Legendarne kreatury o cechach jaszczurów i węży, bohaterowie mitów, legend i tatuaży niezbyt pomysłowych ludzi. Zwykle chodzą w parze z Lochami, przez co inne mityczne stwory robią sobie z nich jaja, że niby wchodzą w zażyłości z samicami świń. Smoka jednak nie należy w żadnym wypadku drażnić, gdyż dziś szewcy nie oferują już usług smokobójczych i możemy znaleźć się w tarapatach.

Smoki, z wyjątkiem czarnej owcy Tabalugi, uwielbiają błyskotki, które składają w swoim legowisku. Ze skrzydlatych skner najbardziej zasłynął gapa Shenron – niby bóg, a ciągle gubi swoje smocze kule. W zamian za dostarczenie mu ich wszystkich, Shenron oferuje takie atrakcje jak wskrzeszenie zmarłych lub dostarczenie damskich majtasków:

 

 

Zwane latającymi jaszczurami, smoki posiadają łuski, krótkie rączki, skrzydła oraz ostro zakończony ogon. Wszystko to ma budzić postrach, czym rekompensują sobie niewielkie doświadczenie w sferze seksualnej – by uniknąć wstydliwych sytuacji wybierają równie zielone ludzkie dziewice, ew. owce. Być może nie są to odpowiednie gabaryty, ale smoczyce ich nie potrzebują do złożenia jaj, a popędu nie oszukasz.

Czas na najważniejsze role smoków na konsolach PlayStation. 

A zaczniemy od...

Seria Spyro the Dragon

 

Obok Crasha, maskotka pierwszego PlayStation i klasyk trójwymiarowych platformówek. Fioletowy smok Spyro urozmaicił dzieciństwo wielu graczy, ale też nauczył ich, że dorastanie wiąże się głównie z zawodem i smutkiem, ukazując się w sequelach na PlayStation 2. Dzisiaj Spyro znajdziecie w popularnej serii gier z figurkami Skylanders, chociaż nie przypomina już pociesznej postaci z oryginalnej trylogii. A już na pewno nie potrafi trzaskać tricków na deskorolce:

 

Tagi: antoni jaszczomb bubble bobble 2 Dragon dragon's dogma far cry 3: blood dragon lair mortal kombat playstation ps site planet smoki spyro The Elder Scrolls V: Skyrim

Przejdź do strony

Miesięcznik PSX Extreme