SKLEP
889V

Muzyka Gracza: Lost Planet 3 i Chrono Trigger Symphony

Wychodząc naprzeciw rosnącemu popytowi na muzykę z gier postanowiliśmy trochę rozszerzyć kącik. Rozrasta się publika (13 tys. like'ów to już potęga), rozrasta ego, postaramy się więc opisywać więcej niż jeden kawałek, a czasem rzucić coś zupełnie od czapy. Dziś Gracze Słuchacze dzielą uwagę między dwie nowości, soundtrack z Lost Planet 3 i odrodzony Chrono Trigger. Ja zajmę Jackiem Wallem, Arek odświeżoną klasyką.

Teoretycznie okładka Lost Planet 3 powinna zwiastować mróz, nieprzyjazny ambient i chłód elektroniki. Jest tego trochę, ale niewiele, ponieważ Jack Wall (kompozytor od Mystów) za nic ma szablony. Dostaliśmy klimatyczne granie na gitarach, szarpanie strun, popisy na harmonijce ustnej i skrzypkach, riffowe pojedynki. Buntowniczy charakter ścieżki dźwiękowej w pierwszej kolejności nasuwa na myśl zakurzone, pustynne autostrady, piasek czy rewolwery, żadne tam śniegi czy zmarzliny. Na dodatek to pogranicze country-rocka jest świetnie wykonane, zgrabnie ślizga się po typowo "dziko-zachodniej" stylistyce. Lost Planet 3 OST jest długi, bogaty, rozgrzewający i wprawiający w dobry humor. Proponuję zachować sobie ten soundtrack na długie, zimowe wieczory (opcjonalnie przy kuflu gorącego piwa i trzasku drew w kominku). Nie mogę się zdecydować na pojedynczy kawałek, spróbujmy z dwoma (w jednym śpiewa Doug Legacy).

  

Fani-melomani Chrono Triggera mają w czym przebierać jeśli chodzi o aranżacje ścieżki dźwiękowej, wciąż jednak oczekują symfonicznej płyty z prawdziwego zdarzenia. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi The Blake Robinson Synthetic Orchestra z albumem Chrono Trigger Symphony Volume 1. Tak, to wciąż sample, ale wierzcie mi, niekiedy nie do wychwycenia. Wrażenie robi także fakt, że album zrealizowano w pojedynkę – wszystkie aranżacje i lwia część zaimplementowanych sampli (!) to dzieło jednej osoby – Blake'a Robinsona (właśnie zrobiliśmy wywiad!). Jeśli kiedykolwiek mielibyśmy się doczekać reinkarnacji jRPGowego klasyka od Square, tak mogłaby brzmieć jej ścieżka. Volume 1 możecie posłuchać na oficjalnym kanale YT lub Souncloudzie kompozytora. Warto też sprawdzić inne jego dzieła, to mistrz aranżacji (setki motywów z gier i anime, a nawet Nyan Cat na orkiestrę!). Aha, kolejny wolumin Chrono Triggera już w tym miesiącu.
 

Tagi: muzyka gracza

Miesięcznik PSX Extreme