Radosław Wasilewski Radosław Wasilewski 07.04.2018
Kącik filmowy: Venom, Władca Pierścieni, Czerwona Sonja, Star Trek i dużo więcej
1149V

Kącik filmowy: Venom, Władca Pierścieni, Czerwona Sonja, Star Trek i dużo więcej

W dzisiejszym Kąciku pogdybamy o szansach na "Star Treka" od Tarantino, dowiecie się co będą grać w Arabii Saudyjskiej oraz ile tak naprawdę może kosztować serial "Władca Pierścieni". Zapraszam do lektury i komentowania.

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historia" z premierą w Cannes

Długo oczekiwany (?) spin-off sagi do tej pory miał pokazać się nam po raz pierwszy 25 maja w kinach. Szczęśliwcy będą mogli jednak przekonać się o jakości filmu 10 dni wcześniej, podczas 71-szego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wcześniej na Festiwlau debiutowały między innymi Epizody II i III. "Han Solo: Gwiezdne wojny" ukaże nam początki bohatera jako szmuglera i będzie prequelem "Nowej nadziei". O samym Festiwalu, który potrwa od 8 do 19 maja nie wiemy zbyt wiele. Oprócz wspomnianej produkcji na pewno zobaczymy nowy film Asghara Farhadiego "Todos lo saben" ("Everybody knows"), który jednocześnie otworzy imprezę. 


"Czarna pantera" pierwszym od 3 dekad filmem w Arabii Saudyjskiej

W grudniu zeszłego roku dowiedzieliśmy się, że Arabia Saudyjska po ponad 35 latach otwiera się na... kino. Ze względów religijnych od początku lat 80. ubiegłego wieku w kraju obowiązywał zakaz wyświetlania jakichkolwiek filmów w salach kinowych. Pierwszym filmem, który dostąpi tego zaszczytu będzie megahit ostatnich tygodni, czyli "Czarna pantera". Tym samym obraz będzie miał okazję jeszcze bardziej wyśrubować swój i tak fenomenalny wynik finansowy. Film o czarnoskórym superbohaterze wskoczył niedawno na 10-te miejsce wśród najbardziej kasowych filmów na całym świecie (nie uwzględniając inflacji). Na jego koncie w tym momencie 1 mld 282 mln dolarów.


Serial "Władca pierścieni" za miliard i z Peterem Jacksonem

500 mln dolarów - kiedy taka kwota pojawiła się kilka tygodni temu w kontekście serialu Amazona na podstawie "Władcy pierścieni" sporo osób przecierało oczy ze zdumienia. A co powiecie na sumę 2 razy większą? W tej chwili mówi się właśnie o takiej kwocie, na co składają się prawa autorskie za 250 mln dolarów i wszelkie koszty związane z produkcją, marketingiem, efektami specjalnymi czy gażą całej ekipy. Serial będzie prawdopodobnie prequelem zarówno filmu i powieści Tolkiena i liczony jest na 5 sezonów. Oprócz tego Amazon planuje także spin-off, a warunkiem, który musi dotrzymać jest rozpoczęcie produkcji w ciągu 2 lat od nabycia prawa do serialu. Zgodnie z doniesieniami The Hollywood Reporter stacja prowadzi negocjacje z samym Peterem Jacksonem, który miałby pomóc w produkcji.


Simon Pegg nie wierzy w "Star Treka" od Tarantino

"Star Trek" od Quentina Tarantino z kategorią wiekową tylko dla dorosłych brzmiało jak mokry sen sympatyków sagi. Od kilku miesięcy w temacie nie słychać niczego nowego, a Simon Pegg, który wcielał się w Scotty'ego w ostatnich trzech częściach oraz jest współscenarzystą "Star Trek: W nieznane" nie widzi reżysera w tej zaskakującej roli. Tarantino już od dawna zapowiadał, że zakończy karierę po 10-tym filmie, a według Pegga kolejny "Star Trek" nie zamknie jego filmografii. Reżyser przygotowuje obecnie swój prawdopodobnie przedostatni film, którym został "Once Upon A Time In Hollywood" o podstarzałym aktorze i kaskaderze, którzy mają za ambicję zawojować Hollywood. Ostatnie plotki od Zachary'ego Quinto mówiły o aż 3 scenariuszach, w tym jednej wersji Tarantino, nad którymi zastanawiają się włodarze Paramount Pictures. 


Woody Harrelson jako Carnage w "Venomie"?

Mimo, iż zdjęcia na planie "Venoma" już się zakończyły oraz jesteśmy po pierwszym zwiastunie to o samym filmie wiemy bardzo niewiele. Wszyscy wyczekują postaci Carnage'a, a z rolą łączony był do tej pory Riz Ahmed. Aktor ostatecznie zagra doktora Carltona Drake'a, a wrogiem Venoma ma zostać Woody Harrelson. Dobre wieści zagłusza jednak ploteczka, zgodnie z którą zobaczymy go na ekranie jedynie na chwilę na samym finale tylko po to, żeby zrobić mu grunt pod potencjalny sequel filmu. Tymczasem, nieco uspokojeni po ostatnich zapewnieniach Toma Hardy'ego wciąż szukamy Venoma w "Venomie". Po raz pierwszy możemy go ujrzeć na... napoju od firmy Brisk. Z braku laku dobry i kit, a najważniejsze, że postać w gruncie rzeczy prezentuje się tak, jakbyśmy sobie ją wyobrazili.


"Czerwona Sonja" zyskuje scenarzystę

Początki nowego otwarcia przygód rudej wojowniczki sięgają już 10 lat, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o planach na film. Do roli przymierzana była między innymi Megan Fox, ale na obecnym etapie żadna z aktorek nie jest związana z filmem. Millennium Films wybrało za to nowego scenarzystę, a został nim Ashley Edward Miller. Miller, który odpowiada za teksty do "Thora", "X-Men: Pierwszej klasy" czy nowej "Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy". Miller jest bardzo tym faktem podeskcytowany i obiecuje, że zrobi wszystko, żeby widzowie, podobnie jak on, pokochali niezłomną wojowniczkę. Raz już "pokochaliśmy" ją w 1985 roku i miejmy nadzieję, że tym razem miłości starczy nam na dłużej.


Tom Hanks na II WŚ i "Klątwa" w sierpniu 2019 roku

Na 5 sierpnia 2019 roku Sony Pictures ustaliło datę premiery nowego dramatu wojennego z udziałem Toma Hanksa. "Greyhound" jest adaptacją powieści "The Good Shepherd". Hanks napisał scenariusz do filmu, w którym zagra komandora dowodzącego tytułowym okrętem, który będzie musiał stawić czoła niemieckim U-bootom w pierwszych dniach aliantów podczas II wojny światowej. 16 sierpnia 2019 roku z kolei w kinach zobaczymy "The Grudge", czyli reboot kultowej w pewnych kręgach "Klątwy". Zdjęcia do filmu rozpoczną się już za miesiąc, reżyseruje Nicolas Pesce, a jednym z producentów jest Sam Raimi.


Zwiastuny

Zacny dobór zwiastunów otwiera przygotowywany od 17 lat film Terry'ego Gilliama, następnie wspominany "Everybody knows", który otworzy Festiwal w Cannes oraz między innymi finalny zwiastun jednego z najbardziej wyczekiwancyh horrorów tego roku.

Tagi: arabia saudyjska kino cannes 2018 carnage venom film czarna pantera film czerwona sonja czerwona sonja film han solo film kącik filmowy ppe serial władca pierścieni tarantino star trek venom film