SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018
PlayStation Plus vs. Games With Gold - Styczeń 2018
1989V

PlayStation Plus vs. Games With Gold - Styczeń 2018

Sony oraz Microsoft udostępnili subskrybentom PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold styczniowe gry, więc jest to dobry moment na pierwszą ankietę w 2018 roku. Jak zawsze możecie wybrać jedną z dwóch ofert oraz dodałem oczekiwany przez niektórych czytelników "remis". 

PlayStation Plus (od 01.01.2018)

Games with Gold (od 01.01.2018)

Deus Ex: Mankind Divided (PS4)
- Data premiery: 23.08.2016
- Średnia ocen: 84%

Batman: The Telltale Series (PS4)
- Data premiery: 02.08.2016
- Średnia ocen: 68%

StarBlood Arena (PS Plus bonus – PS VR)
- Data premiery: 11.04.2017
- Średnia ocen: 68%

That’s You! (PS Plus bonus – PlayLink)
- Data premiery: 04.11.2017
- Średnia ocen: 70%

Sacred 3 (PS3)
- Data premiery: 01.08.2014
- Średnia ocen: 56%

Book of Unwritten Tales 2 (PS3)
- Data premiery: 20.02.2015
- Średnia ocen: 63%

Psycho-Pass: Mandatory Happiness (PS Vita)
- Data premiery: 13.08.2016
- Średnia ocen: 64%

Uncanny Valley (PS Vita & PS4)
- Data premiery: 07.02.2017
- Średnia ocen: 52%

The Incredible Adventures of Van Helsing III (XOne)
- Data premiery: 22.05.2015
- Średnia ocen: 64% (PC)
 
ZOMBI (XOne) 
- Data premiery: 18.08.2015
- Średnia ocen: 71%
 
Tomb Raider: Underworld (XOne i X360)
- Data premiery: 18.11.2008
- Średnia ocen: 76%

Army of Two (XOne i X360)
- Data premiery: 06.03.2008
- Średnia ocen: 72%

 


 

 

 

 

 

 

 

 


WOJTEK: Dla mnie PlayStation Plus i Games with Gold to często dobra okazja do zapoznania się z mniejszymi tytułami, które umknęły mi ze względu na nawał obowiązków. To właśnie z tego powodu ogromnie cieszę się z pojawienia się The Incredible Adventures of Van Helsing III w Games with Gold. Chętnie zapoznam się z tym „diablopodobnym” tytułem, który chciałem już nawet kiedyś nabyć na jednej z promocji. ZOMBI, Tomb Raider, oraz Army of Two mnie nie interesują, bo poznałem już te tytuły wcześniej. Z drugiej strony Sony rozpieszcza graczy Deus Exem, jednak czy ktoś jeszcze nie grał w tytuł, który można wyrwać za 40 zł? <podnoszę rękę>… No dobra, niby grałem, ale utknąłem gdzieś w połowie, nie pamiętam fabuły, więc pewnie pobiorę z Plusa – ktoś wie, gdzie jest moja płyta? Jest jeszcze Batman od Telltale Games, którego systematycznie omijałem – Roger mnie przestraszył – więc pewnie teraz znajdę czas na poznanie przygody Nietoperza. Więc… 2:1 dla Sony.

W konsekwencji tym razem wybieram… PlayStation Plus.


PIOTREK: Można powiedzieć, że PS Plus wygrało styczeń jednym tylko tytułem. Jeśli ktoś nie ograł jeszcze najnowszej części Deus Ex, nie może przegapić tej gry w Plusie. Reszta tytułów w zasadzie mnie nie interesuje, podobnie jak niemal cała oferta konkurencji, której - dla mnie osobiście - jedynym, w miarę godnym zainteresowania punktem jest Tomb Raider: Underworld. Tym razem Sony dało do pieca, zaś Microsoft chyba jeszcze odsypia sylwestrową balangę :)

W tym miesiącu wybieram zatem… PlayStation Plus

 

 


IGOR: Pierwsze w tym roku starcie PS Plus vs Games With Gold jest bardzo wyrównane. Sony strzeliło z grubej rury bardzo mocnym Deus Ex'em i naprawdę całkiem udanym pierwszym sezonem Batmana od Telltale. Na dodatek posiadacze VR-ki mają na deser ciekawą produkcję, która normalnie kosztuje aż 124 zł, a posiadacze PS Vity będą mogli w końcu odkurzyć swoje konsole i zagrać w świetne Psycho-Pass i Uncanny Valley – obie są bardzo ciekawe i godne ogrania. Na PS3 lepiej zrzucić kurtynę milczenia.

Jeśli zaś chodzi o obóz Xboksa, tu istny raj mają miłośnicy wartkiej akcji. Van Helsing, Zombi od Ubisoftu, Tomb Raider i Army of Two to świetne, bardzo emocjonujące i intensywne produkcje, które sprawią, że początek roku spędzicie z uśmiechem na ustach. A to wszystko za sprawą tych przygód, które przeżyjecie i wrogów, których rozwalicie.

W konsekwencji wybieram Games With Gold.


ŁUKASZ: Kolejne dwanaście rund w starciu Plusa i Golda wystartowało. Pierwszą rundę w tym pojedynku wygrało Sony z tego względu, że dostarczyli po prostu lepsze gry, które bardziej przypadły mi do gustu. Deus Ex: Rozłam Ludzkości może i nie jest tak odkrywczy i wciągający jak ''Bunt Ludzkości'', a tutorial w grze umiał doprowadzić do wściekłości. Jednak nie zmienia to faktu, że jest to dobry cyberpunkowy RPG, który dostarczy Wam konkretnej zabawy, która wciągnie rewelacyjnym klimatem i historią. Batman od Telltale Games natomiast nie jest tak wciągający jak inny serial od nich – The Walking Dead, ale ja jestem fanem komiksów DC i chętnie sprawdzę to „uzupełnienie” historii o Netoperku. Do tego dochodzi Sacred 3, które jest średnim RPG-iem – klonem Diablo, ale warto dać mu szanse, a tym bardziej, że dostajemy je teoretycznie za darmo. A dodatkowo na Vitę dostajemy konkretną japońszczyznę w postaci Psycho-Pass: Mandatory Happiness, w które z przyjemnością zagram.

Natomiast w ofercie Microsoftu kusi mnie tylko moja miłość do panny Croft, ale jedna gra mnie nie przekona do zmiany decyzji – szkoda, że Zombi już dawno ograłem na Wii U, bo może podjąłbym inną decyzję.

W tym miesiącu wybieram PlayStation Plus.


 

No i standardowo na koniec zapraszam Was do wybierania najciekawszej oferty! 

Miesięcznik PSX Extreme