SKLEP
1008V

Muzyka Gracza: The Last of Us

Gdy bracia gracze ekscytują się materiałami z nadchodzącego The Last of Us, my jaramy się ścieżką dźwiękową. Soundtrackiem do tego survival horroru zajął się Argentyńczyk Gustavo Santaolalla (Amorres perros, Dzienniki Motocyklowe). Kompozytor jest również liderem grupy Bajofondo Tango Club, gdzie tango miesza się z elektroniką.

Po przesłuchaniu 25-minutowej zapowiedzi albumu ostrożnie kwalifikujemy go jako kandydata do płyty roku w muzyce z gier. Zapowiada się prawdziwie wirtuozerski OST, a o swoich pierwszych wrażeniach opowie Arek.

Jako gatunek survival horror z każdym rokiem marnieje w oczach, dzięki chłopakom z Naughty Dog ma jednak okazję do zrehabilitowania się. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że The Last of Us odświeży dogorywającą formułę, będąc produkcją z najwyższej półki. Muzyka nie pozostaje w tyle i również napawa optymizmem. Udostępnione próbki oraz motyw przewodni dają ku temu mocne podstawy. Pierwsze skojarzenie – akustyczny Silent Hill. To jednak zbyt łatwa szufladka, Santaolalla z pewnością nie oprze się wyłącznie na ambiencie. Oczekujmy zróżnicowania, łączenia gatunków i gitarowego perfekcjonizmu.

Tagi: muzyka gracza redakcja

Miesięcznik PSX Extreme