SKLEP
senix senix 22.05.2016
Weekendowy Cosplay: Lady Death jako Azai Nagamasa z Sengoku Basary
1251V

Weekendowy Cosplay: Lady Death jako Azai Nagamasa z Sengoku Basary

Miło mi pokazać Wam w tym tygodniu Lady Death. Jest to jedna z nielicznych polskich cosplayerek, o ile nie jedyna, która stworzyła kostium pochodzący z gry Sengoku Basara.

Sengoku Basara HD Collection
  • Platformy:  PS3 
  • Data premiery - Polska: Nie wydano
  • Nie
  • od lat 12

 

<<<< Lady Death jako Azai Nagamasa z Sengoku Basary. Zdjęcie: Ijidofoty. Edit: Keicho Cosplay.

Senix: Cześć Lady Death, witamy na ppe.pl.

Lady Death: D: Hej wszystkim !

Senix: Jeśli się się mylę, jesteś pierwszą polską cosplayerką, która podjęła się cosplayu z anime Sengoku Basara, które jest słabo znane w naszym kraju. Skąd się wziął pomysł na cosplay Azai Nagamasy?

Lady Death: Możliwe, że jestem pierwsza ale mam nadzieję, że już niedługo będzie więcej osób z cosplayami z tej serii na koncie;) Pomysł na cosplay z Sengoku Basary wyszedł, kiedy zaczęłam tworzyć listę planów na ten rok. Przeglądałam listę tytułów, które dane było mi obejrzeć, i natknęłam się na Sengoku Basara. Tak jak w każdej serii, głowni bohaterowie są częściej cosplayowani niż poboczne postacie. Azai Nagamasa jest świetną drugoplanową postacią, która naprawdę zasługuje na więcej uwagi widzów. Również jego strój bardzo przykuł moją uwagę, gdyż jest jest oryginalny, a jednocześnie, moim zdaniem, najbardziej podobny do typowej oryginalnej zbroi samurajów z tamtych czasów.

Senix: Ile trwało wykonanie stroju i co sprawiło Ci największe problemy w czasie prac nad nim? Z czego wykonałaś strój i broń?

Lady Death: Przebieg robienia tego stroju to troszkę dłuższa historia. Początkowo na zrobienie Nagamasy miałam miesiąc ale niestety, kiedy powoli nadszedł czas by zacząć go robić, upadłam na zdrowiu. Udało mi się jednak wyleczyć tydzień przed konwentem, co postawiło mnie w ciężkiej sytuacji, gdyż wiedziałam, że to  będzie jedyna okazja by go zaprezentować. Jak z resztą widzicie, zebrałam w sobie wszystkie siły oraz chęci i cały strój udało mi się zrobić w niecałe 7 dni. Tak zwana baza, czyli koszula i spodnie spod zbroi, jest uszyta przeze mnie, do zrobienia sandałów użyłam starych klapek, peruka została wymodelowana, a każda cześć techniczna jest zrobiona z pianki i worbli. Najtrudniejszy dla mnie do wykonania był hełm, który ma dość nietypowy i specyficzny kształt oraz miecz. Kiedy był już gotów okazało się, że samo ostrze jest zbyt giętkie i wygina się pod wpływem ruchu. Udało mi się to naprawić w ostatnim momencie wkładając w środek metalowa płytkę, która zmieniła rozmieszczenie ciężkości. Strój, moim skromnym zdaniem, wyszedł w porządku, patrząc na nacisk czasu ale już teraz wiem, że będę go poprawiać na jesień, gdyż szykuje mi się sesja z kolejną cosplayerką chętną na cosplay właśnie z tej wspanialej serii.

Lady Death jako Azai Nagamasa z Sengoku Basary. Zdjęcie: Ijidofoty. Edit: Keicho Cosplay.

Senix: Ulubiona część anime i dlaczego? 

Lady Death: Hymm. Na pewno śmierć mojej postaci, której użyłam do mojej prezentacji. Ta scena pokazywała bardzo dużo uczuć pomiędzy bohaterami, jak również ostatnia walka i śmierć Oichi. Uwielbiam tez sam opening, który często słucham robiąc stroje. 

Senix: Analogiczne pytanie. Ulubiona część gry z tego uniwersum i dlaczego?

Lady Death: Grałam w Devil Kings i lubiłam w niej to, że była to jedna z moich pierwszych gier tego typu. Lubiłam sobie pograć od czasu do czasu - była to miła odmiana od innych gier.

Senix: Planujesz jakieś inne cosplaye z Sengoku Basary?

Lady Death: D: Aktualnie mam w planach zrobić Nobanuge Ode, chociaż zastanawiam się jeszcze nad paroma innymi strojami, w tym również z najnowszych serii.

Senix: Kończąc naszą rozmowę mam propozycję dwóch cosplayów dla Ciebie. Pierwszym jest Noctis z Final Fantasy XV, a drugim Machina Kunagiri z Final Fantasy Type 0 HD. Myślisz, że chociaż w 50% trafiłem z wyborem?

Lady Death: Hehe mogę powiedzieć szczerze, że prawie w 100 % . Noctisa, który nawinął się zaraz po tym gdy zgodziłam się zrobić Sasuke z Naruto, mam od niedawna w planach na ten rok. Machina ma świetny design a same jego bronie śnią mi się po nocach, więc na pewno kiedyś będzie można zobaczyć moje wykonanie tego stroju.

Lady Death jako Azai Nagamasa z Sengoku Basary. Zdjęcie: Ijidofoty.

 

Fanpage: Lady Death Cosplay.

Zdjęcia: Ijidofoty, Kristos Foto i Konwenty Południowe.

Edit: Keicho cosplay.

Korekta tekstu: Aleksandra Borkowska.

 

Tagi: lady death ppe.pl sengoku basara weekendowy cosplay

Miesięcznik PSX Extreme