Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2021
Najlepsze filmy z Ryanem Reynoldsem - TOP 10
2051V

Najlepsze filmy z Ryanem Reynoldsem - TOP 10

Wczorajszy ranking filmów skupił się na Ryanie Goslingu - dziś pójdziemy za ciosem i skupimy się na jego imienniku. Przedstawiamy najlepsze filmy z Ryanem Reynoldsem! I choć aktor najbardziej znany jest ze swoich komediowych ról, to wielokrotnie udowadniał, że na ekranie jest w stanie dać z siebie naprawdę wiele i pokazać prawdziwy kunszt. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk Hollywood i nie wzięło się to znikąd. 

Zaledwie wczoraj mieliście okazję zapoznać się z naszym rankingiem filmów z Ryanem Goslingiem, gdzie pojawiło się dziesięć zupełnie różnych od siebie pozycji. Na pewno każdy, kto chciał, znalazł tam coś dla siebie. Dziś przyszła pora na aktora, który ma z nim wiele wspólnego. Łączy ich to samo pokolenie, podobny zapał, rokroczne bycie na świeczniku, a przy tym wszystkim nawet imię. 

Oto najlepsze filmy z Ryanem Reynoldsem! Właściwie trudno nie kojarzyć tego aktora - zdołał zagrać w tak wielu projektach, że twarz rozpozna większość fanów kina. Od wspomnianego wcześniej imiennika dzieli go jedno - Reynolds zdecydowanie najlepiej czuje się w filmach, które mają choć troszkę komedii. Uwielbia ekranowy dystans i sprawdza się w tym fenomenalnie. Zresztą, poniższe propozycje są tego najlepszym dowodem! 

Zostańmy Przyjaciółmi (2005) - TOP 10 - Ryan Reynolds filmy

Zestawienie otwieramy głośną komedią romantyczną od Rogera Kumble’a - jedną z tych, które puszczane są rokrocznie w telewizji, w okresie świątecznym. Opowiada o Chrisie, który w liceum - jako bardzo niezadbany chłopak - dostaje kosza od dziewczyny, w której się podkochiwał. Gdy po latach wraca w rodzinne strony, okazuje się, iż przeszedł ogromną metamorfozę. Podejmuje więc kolejną próbę zdobycia serca wybranki.

Zostańmy Przyjaciółmi (2005) - Ryan Reynolds filmy

Głosy (2014) - TOP 9 - Ryan Reynolds filmy

Bardzo zwariowana produkcja - serio! Ryan Reynolds podejmuje się tu bardzo trudnej roli Jerry’ego. Facet jest pracownikiem fabryki, który cierpi na schizofrenię. Gdy pewnego razu przypadkowo doprowadza do śmierci jednej z jego współpracownic, szuka rozwiązania, aby w jakiś sposób wyjść z sytuacji w czystych butach. Pomoc odnajduje, rozmawiają ze swoimi zwierzętami. Brzmi dziwnie? Tak też jest!

Głosy (2014) - Ryan Reynolds filmy

Na pewno, być może (2008) - TOP 8 - Ryan Reynolds filmy

Urocza komedia romantyczna, która prowadzona jest w formie retrospekcji. Ojciec pewnej dziewczynki, Will, jednego dnia opowiada jej historię trzech swoich miłości z dawnych lat. Zadaniem córki jest dojść do wniosku, która z kobiet, będących bohaterkami opowieści taty, jest dziś jej mamą. Przyjemna produkcja, choć nie brakuje znamion dramatu. Adam Brooks zrobił kawał dobrej roboty.

Na pewno, być może (2008) - Ryan Reynolds filmy

Pokemon: Detektyw Pikachu (2019) - TOP 7 - Ryan Reynolds filmy

Zanim zadebiutował Sonic, to właśnie ta produkcja była najlepiej ocenianym pełnometrażowym filmem aktorskim na bazie gier wideo. I jakby na nią nie spojrzeć - wyszła całkiem dobrze. A Ryan Reynolds - choć przez większość produkcji nie widzieliśmy jego ciała - przyczynił się do jakości tytułu w niemałym stopniu. Naprawdę przyjemna propozycja dla całych rodzin, a nawoływania fanów o kontynuację najlepiej o tym świadczą. 

Pokemon: Detektyw Pikachu (2019) - Ryan Reynolds filmy

Urodzeni Zwycięzcy (2015) - TOP 6 - Ryan Reynolds filmy

Bardzo wciągający tytuł, w którym przedstawieni nam zostają dwaj zupełnie odmienni bohaterowie: Curtis oraz Garry. Jeden jest bardzo dobrym pokerzystą, a drugi to chodzące nieszczęście, nad którym - w przenośni - ciągle pada. Obu łączy hazard oraz finansowe tarapaty. Zdecydowali więc, aby połączyć siły i wspólnie stawić czoła pechowi, który zdaje się za nimi nieustannie ciągnąć. 

Urodzeni Zwycięzcy (2015) - Ryan Reynolds filmy

Adventureland (2009) - TOP 5 - Ryan Reynolds filmy

Choć sam Ryan nie odgrywa głównej roli w głośnym filmie od Grega Mottoli, to odciska swoje piętno na produkcji. Przezabawna komedia osadzona w latach 80., gdzie oglądamy ciągłe zwroty akcji, zdrady oraz sercowe rozterki. Główny bohater - James, zakochuje się w swojej nowej koleżance z pracy, Emily. Ta, jak się później okazuje, ma potajemny romans z mechanikiem, Connellem, który… Tak, dobrze kombinujecie - jest żonaty. 

Adventureland (2009) - Ryan Reynolds filmy

Pogrzebany (2010) - TOP 4 - Ryan Reynolds filmy

Ponad dziesięć lat temu Ryan Reynolds miał okazję wyjść poza swoją strefę komfortu i zagrać w mocnym thrillerze, który stanowi prawdopodobnie spełnienie najmroczniejszych koszmarów dla wielu z nas. Wciela się bowiem w młodego mężczyznę, który budzi się zakopany w trumnie głęboko po ziemią. Aby przeżyć, będzie musiał się z niej wydostać. A tlen i czas są niestety ograniczone. 

Pogrzebany (2010)= - Ryan Reynolds filmy

Free Guy (2021) - TOP 3 - Ryan Reynolds filmy

A gdyby tak pewnego dnia obudzić się i zorientować, że jesteśmy tylko częścią gry, a świat, który nas otacza, stanowi owoc symulacji? Brzmi, jak wstęp do Matrixa, prawda? Otóż nie tym razem! Podium otwiera głośna komedia z tego roku, która debiutowała w kinach zaledwie parę miesięcy temu. Ryan wciela się w bohatera, który odkrywa, że jest NPC w bardzo brutalnej grze akcji. Warto obejrzeć! 

Free Guy (2021) - Ryan Reynolds filmy

Deadpool 2 (2018) - TOP 2 - Ryan Reynolds filmy

Kontynuacje mają to do siebie, że potrafią zmęczyć materiał. Zazwyczaj tak właśnie się dzieje. Ale nie tutaj. Choć, jak się domyślacie, osobiście większym uwielbieniem darzę pierwszą odsłonę, to różnica jest niewielka. Powracający Deadpool pokazał, że odpowiednie podejście do postaci może jej zapewnić - nomen omen - nieśmiertelność. Nieskończony materiał na komizm w świecie superbohaterów. 

Deadpool 2 (2018) - Ryan Reynolds filmy

Deadpool (2016) - TOP 1 - Ryan Reynolds filmy

Nie mam żadnych wątpliwości, że to właśnie ten film był najlepszym, w jakim zagrał Ryan Reynolds. Można odnieść wrażenie, iż wcielając się w Wade’a Wilsona, nie musiał wcale grać. Świetny film, który rozbił bank w kinach i sprawił, że fani Marvela mogli poznać kapitalnego Deadpoola w najlepszym możliwym wydaniu. Jest krwawo, brutalnie i dynamicznie - a wszystko to skąpane w czarnym humorze. 

Deadpool (2016) - Ryan Reynolds filmy

Ryan Reynolds filmy - Podsumowanie

Pełna lista najlepszych filmów z Ryanem Reynoldsem już za nami. Mam nadzieję, że wśród powyższych dziesięciu propozycji udało Wam się znaleźć coś, co umili Wam najbliższy wieczór. I, jak to zazwyczaj bywa, muszę podkreślić, iż ranking filmów jest oczywiście naznaczony pewną dozą subiektywizmu. Jeśli więc Waszym zdaniem zabrakło tu jakiegoś tytułu - wspomnijcie o nim w sekcji komentarzy. 

Tagi: Deadpool filmy ranking Ryan Reynolds