Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.05.2021
Najgorsze filmy świata – TOP 10
2918V

Najgorsze filmy świata – TOP 10

W tym rankingu filmów będzie nieco inaczej, niż miało to miejsce dotychczas - postawimy bowiem na totalne gnioty. Zamiast najlepszych filmów, wybrałem te najgorsze, jakie miałem okazję oglądać. I gwarantuję, że większość z nich to prawdziwe bagno, którego najlepiej unikać

Dzisiejszy ranking filmów jest na swój sposób wyjątkowy. Nie zajmiemy się bowiem najlepszymi produkcjami metrażowymi, a takimi, które spotkały się z najgorszym przyjęciem. Wybrałem na dziś dziesięć filmów, które miałem okazję oglądać, a które okazały się całkowicie fatalne – i nie chodzi tu bynajmniej o pewne elementy, które nie pasowały, ale przykłady, w których zupełnie nic nie zagrało. Były to po prostu najgorsze filmy.

I oczywiście, jak to bywa w takich zestawieniach, sporo tu subiektywnych wyborów. Zwłaszcza w tym przypadku trudno jest wybrać jednoznacznie, które z nich były najgorsze. Przedstawię więc tytuły, które znam, a które pokrywają się z ogólnymi opiniami ze strony krytyków oraz widowni. Jeśli natomiast zabrakło tu Waszym zdaniem jakichś pozycji, koniecznie wspomnijcie o nich w sekcji komentarzy poniżej.

Ptakodemia (2010) – TOP 10 – Najgorsze filmy

Szczerze? Czasem zastanawiam się, czy więcej złego w moim otoczeniu wyrządziła pandemia, czy ptakodemia z 2010 roku od Jamesa Nguyena. Ranking filmów otwiera fatalny film sprzed ponad dekady, który opowiadał o agresywnych orłach roznoszących ptasią grypę. Co dziwne, były one jako-tako świadome roznoszonej choroby i z premedytacją dziesiątkowały ludzkość Stanów Zjednoczonych. No właśnie...

Ptakodemia (2010) – Najgorsze filmy

Futro z misia (2019) – TOP 9 – Najgorsze filmy

O tej produkcji było w moim otoczeniu bardzo głośno – głównie za sprawą tego, że spora część filmu kręcona była w mieście mojego obecnego zamieszkania. Z tego względu szkoda było nie obejrzeć. I to był błąd. Jedyne, co zostało mi po tym tytule, to poczucie zmarnowanych blisko dwóch godzin oraz konieczność wracania ze szkoły okrężną drogą, gdy go kręcono (tłumy chcące zobaczyć Milowicza były ogromne).

Futro z misia (2019) – Najgorsze filmy

Totalny Kataklizm (2008) – TOP 8 – Najgorsze filmy

Czasem jest tak, że przy próbie tworzenia komedii, chce się po prostu postawić na absurd. Wiecie, w tym gatunku przesada czasem może okazać się kluczowym elementem komizmu. Da się jednak przegiąć za bardzo i to miało miejsce tutaj. Chyba nigdy nie widziałem czegoś tak pokręconego (w negatywnym znaczeniu). I nie jestem ani trochę zaskoczony, że tytuł piastuje rolę najgorszego na IMDB.

Totalny Kataklizm (2008) – Najgorsze filmy

Far Cry (2008) – TOP 7 – Najgorsze filmy

Uwe Boll, adaptacja gry i czy trzeba dodawać coś więcej? Nie? To dobrze, bo kolejny raz pokazał, że może lepiej odpuścić próbę kombinowania z takimi licencjami. Uwielbiam serię gier od Ubisoftu, ale to, w jaki sposób przeniesiono ją na ekrany kin, woła o pomstę do nieba. Drętwe dialogi, akcja bez polotu i do bólu przewidywalne rozwiązania fabularne... Nie wiem, czy mogło być lepiej. Na pewno natomiast nie dało się zrobić nic gorszego.

Far Cry (2008) – Najgorsze filmy

Jack i Jill (2011) – TOP 6 – Najgorsze filmy

Adam, Adam, Adam... Naprawdę lubię Sandlera – uważam, że gdy tylko chce, potrafi dać naprawdę fantastyczny pokaz swoich umiejętności aktorski. Czasem jednak wybiera po prostu zarobek i nie można mieć mu tego za złe. Niepotrzebnie jednak to obejrzałem. Podziwiam, że spróbował wejść tu w dwie role, ale wszystko wydało się przez to mocno bezpłciowe. A humor, cóż, nieco głupkowaty i bardziej irytował niż bawił.

Jack i Jill (2011) – Najgorsze filmy

Kac Wawa (2011) – TOP 5 – Najgorsze filmy

Może i jest to nietypowa opinia, ale naprawdę bardzo lubię całą trylogię Kac Vegas. Choć humor jest tam bardzo specyficzny, to jednak bawiły mnie te głupkowate sytuacje. I gdy tylko dowiedziałem się, że w Polsce chcą spróbować zrobić to po swojemu, czułem, że może się nie udać. Cóż, nie pomyliłem się. Katastrofa. Z całym szacunkiem, ale Łukasz Karwowski to nie Todd Phillips. Dokładnie widać tu dlaczego.

Kac Wawa (2011) – Najgorsze filmy

Dragon Ball: Ewolucja (2009) – TOP 4 – Najgorsze filmy

Tuż za podium, ale... Jak mogliście mi to zrobić?! Jestem zakochany w Dragon Ballu – uwielbiam tę markę, każdą serię anime oglądałem kilkukrotnie, a na półce mam wszystkie dotychczas wydane tomy mangi. W 2009 roku byłem naprawdę podekscytowany perspektywą produkcji aktorskiej i dostałem kompletne bagno. Nigdy tego nie zapomnę i mam nadzieję, że była to pierwsza i ostatnia próba przełożenia Dragon Balla na film.

Dragon Ball: Ewolucja (2009) – Najgorsze filmy

W krzywym zwierciadle: Odjazdowe Dziewczyny (2006) – TOP 3 – Najgorsze filmy

„Chodź, Paris, zrobimy film! O czym? Nieważne, wymyślimy coś, po prostu chodź” – mam wrażenie, że dokładnie tak wyglądało opracowywanie tej produkcji z 2006 roku. Ależ to było głupie. Coś, co miało być czymś na wzór laurki dla Paris Hilton, okazało się całkowitą porażką, która stawiła ją w jeszcze gorszym świetle. Jeśli rozważaliście seans, po prostu odpuśćcie – zapomnijcie o tym i spożytkujcie czas w lepszy sposób.

W krzywym zwierciadle: Odjazdowe Dziewczyny (2006) – Najgorsze filmy

365 dni (2020) – TOP 2 – Najgorsze filmy

Najnowsza pozycja na liście, bo debiutująca niewiele ponad rok temu, ale nie mogło jej tu przecież zabraknąć. Kino erotyczne, które porywa się na chęć bycia sztuką, na pewno ma swoich zwolenników. Zapewne da się stworzyć stosunkowo udaną produkcję w tego typu klimatach, ale „365 dni”  na podstawie książki Blanki Lipińskiej w żadnym wypadku nią nie jest. Nie jestem zaskoczony tym, jak krytycznie został przyjęty ten film. I podpisuję się pod każdym zarzutem.

365 dni (2020) – Najgorsze filmy

Superdzieciaki: Geniusze w pieluchach II (2004) – TOP 1 – Najgorsze filmy

Masakra i tyle. Jak miałem kilka lat, kompletnie się nudziłem. Jak miałem kilkanaście, widziałem absurdy. Mając ponad dwadzieścia, jestem pewien, że to kompletny bubel. Bob Clark potrafi zrobić udaną produkcję, ale to, co wyszło spod jego reżyserskiej ręki w tym przypadku, jest całkowitym gniotem. W prawie każdej z powyższych produkcji mogę znaleźć choćby malutką zaletę. W tej nie ma absolutnie nic dobrego. Odradzam.

Superdzieciaki: Geniusze w pieluchach II (2004) – Najgorsze filmy

Najgorsze filmy – Podsumowanie

Chyba zgodzicie się, że to była przeprawa przez mękę, prawda? Powyższe tytuły zdecydowanie nie należą do najlepszych i daleko im nawet do przeciętnych. To bez wątpienia najmniej przyjemny ranking, jaki przyszło mi pisać – musiałem bowiem myślami wracać do tego straconego czasu, gdy mierzyłem się z wymienionymi pozycjami. Jak to jednak bywa, nie zawsze podejmujemy dobre wybory.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jaki jest najgorszy film, jaki widzieliście w życiu. Taki, które sprawił, że nawet popcorn nie smakował dobrze, a sami biliście się z myślami, aby go wyłączyć. Jestem przekonany, że każdy miał kilka takich sytuacji – szczególnie w kinie i przed erą Netflixa, gdzie tak naprawdę czasem żal było przerwać seans (nawet gdy trafiała się kompletna pełnometrażowa katastrofa).

Tagi: filmy najgorsze filmy ranking zestawienie