redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 01.05.2014
Poradnik: Jak założyć i korzystać z konta na amerykańskim PlayStation Store
23289V

Poradnik: Jak założyć i korzystać z konta na amerykańskim PlayStation Store

Dla Polaka-kombinatora nie ma rzeczy niemożliwych. Podczas gdy europejski PlayStation Store obfituje w wiele kuszących promocji, niektórych tytułów tu po prostu nie znajdziemy. Na ratunek przychodzi amerykański PS Store – jak zrobić konto i dokonać tam zakupów? Zapraszamy.

Wcześniejszy dostęp, dema, promocje - jest wiele powodów, by posiadać amerykańskie konto PSN. W kilku prostych krokach pomagamy je założyć i zasilić.

Należy jednak pamiętać, że gry będą dostępne tak długo, jak amerykańskie konto pozostaje aktywne na naszej konsoli. Po usunięciu go stracimy dostęp do tych gier. W przypadku gier na PS Vitę, gdzie można mieć wyłącznie jedno konto przypisane do karty pamięci, nie będziemy w stanie nabijać trofeów na głównym koncie.

1.

 

Pierwszym co robimy to stworzenie nowego konta. By pominąć zabawy z padem, zrobimy je przez stronę internetową. Wchodząc pod ten adres znajdziemy rejestrację. Wpisujemy kolejno adres e-mail (może być polski), datę urodzenia, państwo (United States) oraz stan. Niektóre z nich nakładają podatek na zakupy, więc najbezpieczniej wybrać stan wolny od podatku, na przykład Oregon. Ustalamy hasło, przepisujemy kod z obrazka i możemy przejść dalej, nie zaznaczając żadnych dodatkowych ptaszków.

2.

 

Imię, nazwisko może być dowolne. Nie używamy bezpośrednio karty płatniczej, wiec dane nie muszą się tu zgadzać. Odpowiedź na pytanie pomocnicze zapamiętujemy w razie zapomnienia hasła.

3.

 

W pierwszej rubryce Adres Line 1 wpisujemy cokolwiek, miasto (City) również możemy wymyślić. Najważniejszy jest tu wybrany wcześniej stan i kod pocztowy. Jeśli wcześniej wybraliście Oregon, wystarczy wybrać losowy kod pocztowy z tej strony, poniżej mapki.

4.

 

Informacji dotyczących płatności nie uzupełniamy, klikając No.

5.

 

Pozostaje wybrać sobie dowolny PSN ID, na następnej stronie wcisnąć Finish i konto gotowe.

6.

Odpalamy konsolę, tworzymy nowego użytkownika, logujemy się na nowo stworzone konto i uzyskujemy dostęp do amerykańskiego PS Store. W kupione tu gry, po ściągnięciu, można grać i zdobywać w nich trofea na swoim głównym koncie europejskim.

Na następnej stronie zajmiemy się doładowaniem konta dolarami.

Tagi: amerykański psn playstataion network playstation store promocje zza oceanu ps store psn us psn USA zakupy

Przejdź do strony