F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Pad DualSense (PS5), kontroler Xbox: jak podłączyć do PC przez Steam lub Origin?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Pad DualSense (PS5), kontroler Xbox: jak podłączyć do PC przez Steam lub Origin?

Czy można podłączyć pada do F1 22 w wersji PC?

Rozgrywka w F1 22 na klawiaturze może być uciążliwa, a już na pewno uniemożliwi wyrównaną walkę w trybach sieciowych. Nie posiadając kierownicy jesteśmy skazani na zestaw klawiatra + mysz, lecz z pomocą może przyjść również kontroler DualSense czy ten od Xboxa. Jak się okazuje - kontroler od konsol PlayStation (czy to DualShock, czy DualSense), jak i sprzętów Xbox (Xbox Controller) są kompatybilne z F1 22 w wersji Steam czy Origin. Wystarczy wyłącznie podłączyć je kablem za pomocą portu USB i cieszyć się rozgrywką na padzie.

Nie potrzeba żadnych dodatkowych konfiguracji, ponieważ obie paltformy automatycznie odczytują urządzenie i pozwalają na korzystanie z niego bez dodatkowych kalibracji. Można oczywiście ingerować w ustawienia działania drążków (więcej o tym na drugiej stronie poradnika) czy spustów, ale nie jest to obowiązkowe. Warto jednak nadmienić jeszcze w tym miejscu, że kontroler DualSense otrzymał wsparcie w F1 22 w wersji PC, więc można skorzystać nawet z haptycznych wibracji czy adaptacyjnych triggerów. 

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper