Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2

Przed Wami kolejna część poradnika do Elden Ring. Będziemy dalej podążać drogą błogosławieństwa łaski oraz postaramy się zebrać jak najwięcej wartościowych przedmiotów. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 1

Jesteś przy ognisku. Na tym piętrze możesz znależć dwa ukryte kamienie kowalskie, co jest niezbędne do rozwoju broni. Warto zatem w pierwszej kolejności pójść na górę. Spotkasz tam dwóch zbrojnych (jeden z włócznią i kusznik po drugiej stronie). Jest tu również mechanizm do uruchomienia windy, lecz aktualnie nie działa. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 2

Na zewnątrz zostaniesz zaatakowany przez całą grupę. Wystarczy uderzać jako pierwszy a przeciwnicy Cię nie dopadną. Po wszystkim zbierz wszystko co znajdziesz na tym piętrze i zejdź z powrotem do nowo odkrytego miejsca łaski. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 3

Wyjdź najbliższym wyjściem. Na zewnątrz czekają Cię orły rzucające pojedynczymy beczkami z prochem. Zanim zejdziesz dołem, warto iść przed siebie. Na końcu tej drogi spotkasz jeszcze jednego orła oraz znajdziesz dwa kamienie kowalskie. Teraz pora zejść dołem. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 4

Biegnij dachem, przejdziesz przez kolumnę, następnie zobaczysz drabinę prowadzącą w dół. Tam na dole kręci się dwóch przeciwników, w tym jeden dość potężny rycerz. Na chwilę obecną po zejściu w dół postaraj się uniknąć wykrycia i udaj się w lwą stronę. W kaplicy czeka stary znajomy

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 5

Po wejściu do komnaty możesz udać się od razu w lewo (na balkonie znajdziesz dwóch uśpionych przeciwników), następnie udasz się do kaplicy. Przy ołtarzu stoi ten sam Rogier, Czarodziej. Skorzystałeś z jego asysta podczas walki z Margitem. Teraz Rogier zaoferuje Ci możliwość nauki inkantacji. Warto skorzystać z nauki błyskokamiennego błysku, czaru pochodzące z Akademii Rai Lucarrii. Dowiesz się również, że zamkiem rządzi niejaki Godrick, z którym za jakiś czas przyjdzie Ci się zmierzyć. Czas wyjść z komnat i ruszać w drugą stronę. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 6

Możesz obejść dwóch żółnierzy lub walczyć. Rekomendujemy przenieść tę walkę z powrotem na dach, wtedy jest łatwiej sprowokować rycerza by ten w ferworze walki zwyczajnie spadł. Idź prosto. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 7

Czas przedrzeć się prze kilka kolejnych komnat. Po drodze zobaczysz jeszcze jednego rycerza, lecz możesz wykonać dwa udane podejścia z ukrycia by przeciwnik padł. Zbierz skarb w komnacie, w której przebywał i ruszaj dalej. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 8

Trafisz do obszaru tuż przed główną bramą zamku. Polecamy poruszanie się w ukryciu, ponieważ roi się tutaj od przeciwników. Przy schodach prowadzących na dziedziniec znajduje się potężny przeciwnik z towarzyszącym wilkiem. Niezależnie od podjętej decyzji odnośnie walki, ruszaj dalej. Po lewej stronie znajdziesz kolejne miejsce łaski. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 9

Teoretycznie z tego miejsca prowadzą dwie drogi do kolejnego fabularnego bossa, Godricka. Pierwsza to ta, w której wystarczy uruchomić windę w dół, następnie trafić ruinami do miejsca łaski - tuż przed bossem. Druga natomiast zakłada wyjście z powrotem na dziedziniec lecz już drugą stronę. Trafisz na dwa ptaki oraz kusznika. Dalej wyjdziesz na plac ze złotym drzewem gdzie zdobędziesz kolejne nasiono. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu, cz.2 10

Nieopodal złotego drzewa jest skromna komnata, w niej kolejna postać. Będziesz mógł ją przyzwać w pojedynku z Godrickiem. Teraz w zależności, którą z dróg podążysz, czeka Cię starcie z bardzo potężnym przeciwnikiem. Rekomendujemy jednak w tym miejscu eksplorację Ziem Pomiędzy aby odpowiednio wzmocnić postać. Wymaga tego również sama gra. Godrick to wszechpotężny przeciwnik dysponujący atakami ognistymi oraz dalekosiężną bronią. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper