Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring Boss: Loretta, Królewski Rycerz - Karyjska Posiadłość 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 8

Czas na bossa używającego wierzchowca. Jest to zarówno atut jak i słaby punkt. Przy czym nasza postać nie będzie w stanie przywołać Struggi, lecz nadal w użyciu pozostają widmowi towarzysze broni. Loretta niczym nie różni sią serią ataków od Strażnika Drzew z początku Elden Ring, lecz zamiast szarży stosuje trzy rodzaje ataków magicznych. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 10

W tej walce możesz wykorzystać swój wyćwiczony refleks w unikaniu zamaszystych ataków lub przenieść to starcie na bardziej zawężony obszar. Prócz areny, po lewej stronie możesz wbiec na schody i stosować dywersję. Posąg w środku będzie przeszkadzał Lorettcie w skutecznym flankowaniu, warto tutaj również tutaj zastosować duchy. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 11

Loretta atakuje zarówno włócznią jak i magią. Często stosuje oba ataki dosłownie jeden po drugim. W naszym poradniku zdecydowaliśmy się stoczyć ten pojedynek w tradycyjnym stylu. Metodą opanowania uników. Ważne aby zachodzić wierzchowca z bocznej strony. Loretta nie stosuje szarży w bok w przeciwieństwie do agresywniejszego Strażnika Drzew. Warto to wykorzystać. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość cz.2 11

Po utracie połowy paska zdrowia, Loretta dorzuci potężny strzał z magicznego łuku (otrzymasz go w ramach nagrody za pokonanie tego bossa). Wtedy sugerujemy albo przeniesienie walki na wspomniany wcześniej poziom albo użycie duchów. Loretta wbrew pozorom, nie jest trudnym do okiełznania przeciwnikiem. 

12

Za zwycięstwo otrzymasz łuk, popioły wojny (Cięcie Loretty) oraz trofeum/osiągnięcie. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper