Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 1

Witamy w kolejnej części poradnika Elden Ring. Poprzednio dotarliśmy do oznaczonego na mapie miejsca łaski. Ruszamy zatem w dalszą ku Akademii Rai Lucarii oraz zmierzymy się z bossem, Rudym wilkiem Radagona. Gotowi na dalszy bój, Zmatowieńcy? Ruszajmy w niezwykły świat Elden Ring. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2

Przed Tobą niewielkie schody. Ruszaj przed siebie do korytarza. Kręci się tutaj przeciwniki uzbrojony w tarczę oraz miecz. Warto się zakraść i tym samym odebrać mu znaczną część paska życia. Musisz jednak uważać by nie zaalarmować obecnych kilka kroków dalej akademickich magów. Kiedy już pozbędziesz się przeciwnika, udaj się na lewą stronę. Trafisz do komnaty z wartościowymi przedmiotami.

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 3

Teraz ruszaj dalej. Zauważysz dwóch magów stojących w kierunku ściany. Jednego z nich warto potraktować z ukrycia, by zyskać przewagę czasową. Uważaj na magiczne ataki. Odbierają zarówna staminę jak i zdrowie nawet w obronnej pozycji. Pojedynczy mag nie sprawia większego kłopotu, jeśli skutecznie przechodzisz na boki. Gorzej jest z całą grupką. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2

Ruszaj schodami. Przed Tobą dość trudna potyczka, gdyż oprócz widocznych magów za rogiem czai się potężny, żywy dzban. Rekomendujemy albo użucie broni dystansowej i wywabienie każdego z osobno lub próbę przekradnięcia się ku kolejnym schodom. Niezależnie od podjętej decyzji pamiętaj, że to nadal nie koniec przeciwników na tym obszarze. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 5

Kiedy już uporasz się ze zgrają magów na dole wejdź na schody. Przed Tobą stoi kolejny z wojów, po obu stronach odwróceni magowie. Niestety, na kolejnych schodkach po lewej stronie znajduje się mag, który Cię zauważy. Wywab wrogów w doł schodków i tak postaraj się uporać z całą czwórką. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 6

Po wszystkim czas iść dalej przed siebie, na górze ujrzysz naznaczone barierą przejście. Czeka Cię właśnie starcie z bossem. Rekomendujemy obranie odpowiedniej taktyki na rzecz szybkiego dotarcia do lokacji kiedy przegramy starcie z bossem. Tutaj nie ma miejsca łaski przy bossie lub nawet posągu Mariki 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 7

Boss: Rudy wilk Radagona 

Czas na starcie z wyjątkowo upartą bestią. Wilk stosuje zarówno ataki magiczne jak i bezpośrednie. Początkowo dość trudno jest  wyczuć ataki przeciwnika. To najgorszy rodzaj przeciwników jeśli chodzi o markowane ciosy. Są potężne i jednocześnie dość szybkie natomiast sam wróg często się wije i szarżuje.

- Wilk często rozpoczyna atak z potężnego wyskoku. Dla Ciebie takie chwile są najbardziej korzystne, ponieważ wystarczy odskoczyć w bok i zdążysz zadać dwa ciosy. 

- Warto do tego momentu trzymać go na odległość. Wystrzegaj sie ataków magicznych pod postacią trzech wystrzelonych jednocześniej błysków niebieskiego światła. Na sekundę przed wykonaj unik, jest duża szansa, że uda Ci się nie odnieść żadnych obrażeń. 

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii, cz.2 8

- Bestia nie zmienia ataków jeśli utraci znaczną część zdrowia. Walka zatem pozostanie w jednostajnym tonie. Stosuj jedną, konsekwentną taktykę. 

- Nie przywołuj duchów od razu na początku, zaczekaj gdy Wilk utraci co najmniej połowę paska życia. 

- Po zwycięstwie otrzymasz trofeum/osiągnięcie oraz wartościowe przedmioty i ponad 8 tys. Runy.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper