Marek Kłos Marek Kłos 28.01.2015 14:04
Czyżby Assassin's Creed miał w końcu zawitać do feudalnej Japonii?
1370V

Czyżby Assassin's Creed miał w końcu zawitać do feudalnej Japonii?

Nie wiem jak Wam, ale mi umiejscowienie przygód zakapturzonych zabójców w świecie przesiąkniętym zmaganiami samurajów oraz zamaskowanych wojowników ninja wydaje się bardzo naturalne. Na trop takiej kolei rzeczy wpadł jeden z fanów serii przeglądając oficjalny art book z gry Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4).

Na jednej z kart książki widnieje bowiem obrazek wnętrza budynku Abstrego, który mieliśmy okazję zwiedzać w grach z tej serii. W holu, który widać na ilustracji zobaczyć możemy ścianę, która pokryta jest grafikami związanymi z eksperymentami korporacji.

Jej cztery części łatwo powiązać z grami, w które już mieliśmy okazję zagrać. Jest tam katedra Santa Maria del Fiore, które wystąpiła w Assassin's Creed II™ (PS3), Notre Dame z Assassin's Creed Unity (PS4), Big Ben, którego zobaczmy w tegorocznej odsłonie serii oraz tropikalna plaża, od razu przywodząca na myśl pirackie przygody z Assassin's Creed IV: Black Flag (PS4)

Kolejne dwa obrazki są bardziej tajemnicze. Na jednym z nich widnieje coś, co przypomina fragment kościoła, który może dotyczyć pierwszej części gry bądź Assassin's Creed® III (PS3), a ostatni, który nas w tym przypadku najbardziej interesuje ujawnia obraz, który wygląda jak cześć japońskiego zamku lub świątyni. W każdym razie nie przypomina on niczego z czym mieliśmy do tej pory do czynienia w głównej serii.

To oczywiście niczego jeszcze nie przesądza, ale jest to dość ciekawa poszlaka. Ja jestem na tak.

 

Źródło: http://www.vg247.com/

Tagi: assasin's creed feudalna japonia kolejna odsłona playstation 4 Ubisoft

Nie przegap