Daniel Stroński Daniel Stroński 30.12.2014 09:53
Garść szczegółów na temat walki w Dragon Quest Heroes
380V

Garść szczegółów na temat walki w Dragon Quest Heroes

"Dynastywarriorsowe" Dragon Quest Heroes (PS4) ponad RPG-owe starcia turowe stawia na akcję, toteż każdy strzępek informacji o tamtejszych starciach jest istotny. Tym razem dowiedzieliśmy się m. in. o korzystaniu z pomocy wroga i ogromnych dział magicznych.

Po zabiciu przeciwnika istnieje niewielka szansa, że zamieni się on w monetę. Ta pozwoli przyzwać pokonanego do walki po naszej stronie. Na niektórych planszach znajdą się w również magiczne działa i za ich pośrednictwem będziemy mogli w łatwy sposób zdejmować większe grupy wrogów oraz osłabiać tych większych niemilców.
 
Co do postaci - Akuto i Mehr są głównymi bohaterami i gra się nimi z grubsza tak samo, a jedyną różnicą są wykorzystywane żywioły - odpowiednio ogień i lód. Odpalane umiejętności potrzebują do aktywacji many lub odpowiedniej kombinacji przycisków, lecz tę drugą opcję będzie można uprościć (dla mniej doświadczonych graczy). Sama mana zaś odnawia się z czasem.
 
Poznaliśmy również kilka lokacji - miasto-twierdzę Cortudę, zamek Elsarse, pustynne miasto Labator oraz Shirę, gdzie niegdyś żyły elfy.
 
Premiera gry w Japonii 26 lutego 2015 roku.

Źródło: http://gematsu.com/2014/12/dragon-quest-heroes-screenshots-detail-locations-monster-allies

Tagi: dragon quest heroes Omega Force PLAYSTATION 3 playstation 4 square enix