Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 28.10.2014 10:03
Analitycy twierdzą, że gry z serii Call of Duty będą sukcesywnie tracić na popularności
690V

Analitycy twierdzą, że gry z serii Call of Duty będą sukcesywnie tracić na popularności

Call of duty to marka, która od lat przewodzi na rynku gier wideo. Powoli jednak, acz sukcesywnie jej sprzedaż spada. Zdaniem analityków tendencja ta się utrzyma. Czy zmierzch popularności COD-a może być bliski? 

Cowen and Company, firma zajmująca się analizami finansowymi doszła do wniosku, że seria Call of Duty osiągnęła już swój szczyt. Nietrudno to jednak stwierdzić samemu, kiedy stanie się oczywiste, że najnowsza odsłona sagi - Advanced Warfare, w zamówieniach przedpremierowych radzi sobie gorzej od zeszłorocznego Ghosta, a ten z kolei był w tyle za Black Ops 2. Na dodatek COD czuje presje innych dużych gier, takich jak Destiny czy GTA V.

Z tych względów Cowen and Company zakłada, że marka ta traci coraz więcej i że żadna z jej następnych odsłon rekordów nie pobije.

Hossa nigdy nie trwa wiecznie i być może Call of Duty nie będzie sprzedawać się w przyszłości lepiej niż w latach ubiegłych, ale oczywiście nie oznacza to, że Activision zacznie przykładać mniejszą wagę do tej serii. Jest to bowiem nadal kura znosząca złote jajka. I póki taką pozostanie, póty jej fani nie powinni mieć powodów do obaw.

Źródło: http://www.gamingenthusiast.net/analyst-believes-call-duty-peaked-sales-will-continue-decline/

Tagi: analitycy call of duty