Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 20.10.2014 22:06
„Nikt z nas nie gra na Xboksie” – twierdzą twórcy Ether One
1395V

„Nikt z nas nie gra na Xboksie” – twierdzą twórcy Ether One

Deweloperzy ze studia White Paper Games zostali zapytani o przyczynę niewydawania swojego tytułu na platformę Microsoftu. Odpowiedzi udzielili stosunkowo szczegółowej, ale ciężko nie wyczuć w niej pewnego gorzkiego posmaku.

Ether One to pierwszoosobowa przygodówka, w której wcielimy się w potrafiącego eksplorować czyjeś umysły człowieka. Skupia się przede wszystkim wokół rozwiązywania zagadek oraz eksploracji. Idea może nie jest jakoś specjalnie oryginalna, ale tytuł wydaje się mieć w swym założeniu kilka ciekawych pomysłów. Gra docelowo zmierza na PC, ale pojawi się również wersja na PlayStation 4. Czy jednak Xbox One ujrzy kiedykolwiek tę produkcję?

Spytany o to główny projektant, Pete Bottomley udzielił dość konkretnej odpowiedzi na to pytanie:

Tu trochę nie ma o czym gadać. Sony skontaktowało się z nami pierwsze i nie możemy doczekać się wydania naszej gry na PlayStation 4. Nawiązaliśmy z firmą dobre relacje oraz nie narzekamy na współpracę. Xbox? Nikt od nich się nawet z nami nie skontaktował. Poza tym nikt z nas nie gra na Xboksie, więc tu nie ma się nad czym nawet zastanawiać.

Data wydania Ether One na konsolę PlayStation 4 nie została dotychczas podana do wiadomości.

Źródło: http://gamingbolt.com/dev-explains-why-ether-one-is-not-coming-on-xbox-one-none-of-the-team-are-xbox-players

Tagi: ether one PlayStation 4 White Paper Games