Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.08.2014 21:20
W Niemczech zapotrzebowanie na PS4 jest 6-krotnie wyższe niż na kolejną konsolę w rankingu sprzedaży
863V

W Niemczech zapotrzebowanie na PS4 jest 6-krotnie wyższe niż na kolejną konsolę w rankingu sprzedaży

Zastanawiam się jak mocno ucieszeni są pracownicy Sony gdy otrzymują raporty ze sklepów jeśli chodzi o sprzedaż konsoli i zapotrzebowanie na nią. Za naszą zachodnią granicą, PS4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą (540 tysięcy od momentu premiery), a drugie miejsce okupuje... WiiU.

I mimo, że przewaga nad konsolą Nintendo nie jest jakaś przerażająca (190 tysięcy więcej na korzyść PS4), to jeśli chodzi o zainteresowanie i zapotrzebowanie na konsolę Sony - różnica jest spora. Jak donoszą niemieckie serwisy, w tym porównywarka cen - billiger.de - na bazie swoich danych wskazują, że zainteresowanie i zapotrzebowanie na PS4 jest sześciokrotnie większe aniżeli na WiiU.

Chociaż konsola Nintendo nie ma się czego wstydzić - dzięki Mario Kart 8 sprzedaż gier powędrowała o ponad 140% do góry względem poprzedniego roku. Co ciekawe, najgorzej ma się Microsoft gdyż jak się okazuje - od Xboksa One większym zapotrzebowaniem cieszy się nawet Xbox 360.

Nam pozostaje liczyć, że taka przewaga wreszcie zostanie przekuta na większą ilość gier wyłącznie na konsole nowej generacji.

Źródło: http://www.golem.de/news/nintendo-350-000-wii-u-in-deutschland-verkauft-1408-108878.html

Tagi: playstation 4 ps4