Marek Kłos Marek Kłos 21.08.2014 15:37
Zamówienia na Rise of the Tomb Raider i Project Cars poszybowały w górę
633V

Zamówienia na Rise of the Tomb Raider i Project Cars poszybowały w górę

Takie imprezy jak Gamescom mają duży wpływ na całą branże. Czasem by podnieść wskaźniki sprzedaży wystarczy wywołać zamieszanie lub mały skandal, a niekiedy potrzebna jest do tego solidna dawka bezpośredniej rozgrwyki, lub czadowy zwiastun.

Według amerykańskiego sklepu Amazon, zamówienia przedpremierowe na Project CARS (PS4) wzrosły aż o 42 %, podczas gry afera związana z czasową, jak się później okazało ekskluzywnością gry Rise of the Tomb Raider (PS4), zapewniły wzrost sprzedaży jej pre-orderów o 30 %.

Kolejnymi produkcjami, które skorzystały na swoich pokazach podczas Gamescomu są Bloodborne (PS4), Hyrule Warrors na WiiU oraz Xboxowy Quantum Break.

Ogólnie wzrost zainteresowania grami najmilej odczuło o dziwo Nintendo, którego produkcje zanotowały wzrost zamówień o 8,67%. Na drugim miejscu w tej kategorii plasuje się PlayStation 4 ze wzrostem 5,16 %.a trzecie miejsce okupuje Xbox One i jego 2,81 %

Wygląda na to, że warto się pokazać na tej imprezie ,a jej znaczenie na świecie z każdym rokiem wzrasta. Targi E3 zazwyczaj przynoszą więcej niespodzianek, ale tam wstęp ma tylko branża. Na Gamescom za to pojechać może każdy spragniony nowości fan gier.

Źródło: http://www.videogamer.com/

Tagi: Bloodborne gamescom 2014 playstation 4 project cars rise of the tomb raider