Marek Kłos Marek Kłos 14.08.2014 14:49
Następca Ikarugi pojawi się na PlayStation 4
396V

Następca Ikarugi pojawi się na PlayStation 4

Twórca kultowej Ikarugi - gry z gatunku bullet hell, na swoim blogu poinformował fanów, że pracuje nad nowa strzelanką przeznaczoną na PlayStation 4. Wyznawcy arcadowych bóstw mają na co czekać.

Hiroshi Iuchi wspomina, że nie był przekonany, by zapowiadać tytuł w tak wczesnej fazie produkcji. Jednak szef studia, z którym obecnie współpracuje zapewnił go, że fani tego typu gier będą cierpliwie czekali, nawet jeśli gra zostanie zapowiedziana tak wcześnie.

Gra w tym momencie nazywana jest Ubusana, jednak twórca nie może zdradzić żądnych konkretnych szczegółów. Wiemy tylko, że będzie to tytuł przeznaczony do dystrybucji cyfrowej, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Czasy, gdy tego typu gry były sprzedawane w pudełkach już dawno minęły.

Gry z tego gatunku nie są zwykłymi strzelankami, w których spokojnie przemy przed siebie, rozwalając kolejne zastępy wrogów. Wymagają niesamowitego refleksu i umiejętności, mimo pozornie prostej mechaniki. Ja nie wiem, czy starczyłoby mi cierpliwości, by dobrze bawić się w tego typu produkcji. Zobaczcie z resztą sami, z czym to się je i dlaczego gatunek określa się mianem bullet hell. Fani staroszkolnych automatów do gier będą w siódmym niebie.

Źródło: http://www.siliconera.com/

Tagi: hirishi iuch ikaruga playstation 4 ubusana