Michał Madanowicz Michał Madanowicz 14.08.2014 11:31
Silent Hills ukaże się też na innych platformach?
1134V

Silent Hills ukaże się też na innych platformach?

Jeśli wydawało wam się, że Silent Hills będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4, to możecie się mocno zdziwić. Sony nie wykluczyło, że gra zostanie wydana również na Xboksa One oraz PC. 

Informacja ta nie zdziwiłaby mnie, patrząc na to, że ostatnie części serii SH były produkcjami multiplatformowymi. Z drugiej jednak strony japoński gigant przed targami reklamował grę jako „nową definicję horroru na PlayStation 4”, co pozwala myśleć o P.T jako czymś stworzonym na wyłączność dla konsoli Sony.

Michael Denny, pełniący funkcję wiceprezesa europejskiego oddziału Sony Worldwide Studios, w rozmowie z serwisem vg247.com nie był w stanie powiedzieć, czy w Silent Hills zagramy tylko na PS4.

Nie mogę potwierdzić, ponieważ tej gry nie tworzy wewnętrzne studio, a więc nie jestem z tym projektem związany. (...) Myślę, że wszyscy jesteśmy po prostu podekscytowani tym, że będziemy mogli w ten tytuł zagrać.

Nie znaczy to oczywiście, że dzieło Hideo Kojimy nie będzie koniec końców produktem ekskluzywnym. Mając jednak świeżo w pamięci zamieszanie związane z nowym Tomb Raiderem i jego dostępnością poza platformami Microsoftu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Silent Hills ukaże się także w wersjach na inne sprzęty.

A co wy o tym sądzicie? 

Źródło: www.vg247.com

Tagi: gamescom 2014 hideo kojima Kojima Productions michael denny p.t playstation 4 silent hills sony worldwide studios