Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.08.2014 15:07
Rise of the Tomb Raider pojawi się wyłącznie na konsolach marki Xbox
2379V

Rise of the Tomb Raider pojawi się wyłącznie na konsolach marki Xbox

Jeśli śledzicie konferencję Microsoftu na targach Gamescom 2014, to prawdopodobnie byliście świadkami jednej z największej zapowiedzi tytułu na wyłączność od dawien dawna. Crystal Dynamics zapowiedziało, że Rise of the Tomb Raider (PS4) pojawi się wyłącznie na konsolach marce Xbox.

Początkowo wypowiedź brzmiała jakby próbowano nam sprzedaż wyłączność czasową nie mówiąc o niej, ale chwilę później kolejne informacje potwierdziły, że nowe przygody Lary pojawią się wyłącznie na konsoli Microsoftu. Odstawiając pytanie - ile Microsoft zapłacił - skupmy się na liście otwartym Crystal Dynamics.

W nim, Darrell Gallagher przyznał, że Microsoft od początku wspierał dewelopera i Square przy tworzeniu pierwszej części restartu Lary. Oczywiście mamy dalej piękne opowieści o współpracy. Ważniejsze jest jaką wiadomość usłyszeli posiadacze PC-tów i PS4:

Nasza decyzja nie oznacza, że odwracamy się od naszych fanów na PS4 i PC. To wspaniałe systemy, wspaniali partnerzy i jeszcze lepsza społeczność. Mamy Lara Croft and the Temple of Osiris (PS4), które pojawi się w tym roku, oraz Tomb Raider: Definitive Edition (PS4) na PS4.

No, czyli jak widzicie - chcecie zagrać Larą - zagrajcie w starego Tomb Raidera.

Tagi: