Marek Kłos Marek Kłos 12.08.2014 13:01
Detale systemu wytwarzania sprzętu w Dragon Age: Inkwizycja
597V

Detale systemu wytwarzania sprzętu w Dragon Age: Inkwizycja

Wytwarzanie wszelkiej maści narzędzi zagłady, pancerzy i innych wynalazków jest nieodłącznym elementem większości gier RPG. W Dragon Age: Inkwizycja (PS4) także będziemy mieli takie możliwości, jednak działać one będą inaczej niż w poprzednich grach z serii.

W rozmowie z serwisem gamingbolt, dyrektor kreatywny Mike Laidlaw, zdradził nieco szczegółów na temat systemu jaki znajdzie się w najnowszej części ich gry.

Inkwizycja ma system wytwarzania broni i pancerzy, którego nigdy wcześniej nie zrobiliśmy. To rodzaj systemu opartego na materiałach. Jeśli więc znajdziesz żelazo, to możesz zrobić z niego miecz. Jeśli zaś znajdziesz srebrną sztabę, będziesz w stanie wykonać znacznie lepszy oręż, który będzie zadawał więcej obrażeń.

System ma bazować na materiałach, wzorach i schematach, tak by trzeba się było zastanowić do czego służyć na nam dana broń czy zbroja.

Ostatecznie wszystko opiera się na formie i schematach. Stworzenie miecza wymaga metalu, a ty masz ich duży wybór i oczywiście możesz chcieć skorzystać z najlepszego. Niektóre są jednak porównywalne więc możesz nagle stwierdzić: o nie, chcę zrobić taki, który wyrządza więcej obrażeń demonom etc. Podejmujesz więc decyzje, starając się działać taktycznie pod względem tego jak będziesz tego sprzętu używał, biorąc pod uwagę ograniczone zasoby. Kiedy wykonasz swoje ostrze, chcę byś czuł, że zrobiłeś coś dopasowanego to twoich umiejętności, a wygląd tego może być taki jak zechcesz.

Wygląda na to, że Dragon Age: Inkwizycja (PS4) będzie miał bardzo szczegółowe podejście taktyczne, zarówno do walki jak i samego oręża. To z pewnością odróżni go od Wiedźmina, w którym walka będzie bardziej nastawiona na zręczność i akcję, a system wytwarzania sprzętu będzie w moim przekonaniu trochę bardziej ograniczony.

Fajnie, że to będą zupełnie różne gry, z innym podejściem do podobnego tematu. Mi bardziej pasuje pomysł naszego rodzimego CD Projekt RED, ale najnowszy Dragon Age zapowiada się także bardzo smakowicie. Tym bardziej, że zagramy jeszcze w tym roku. Premiera przewidziana jest na listopad.

Tagi: BioWare dragon age: inkwizycja Electronic Arts PLAYSTATION 3 playstation 4