Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.08.2014 10:40
Square Enix szykuje się do świętowania pierwszych urodzin Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
431V

Square Enix szykuje się do świętowania pierwszych urodzin Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Już wkrótce minie okrągły rok od wydania Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS3), które okazało się ogromnym sukcesem Square Enix. Naoki Yoshida dokonał cudu i zamienił niegrywalne dziadostwo w kawał świetnego MMORPG-a. Pierwsze urodziny gry przebiegać będą w kilka fazach i specjalnych eventach organizowanych w grze.

Pierwszym punktem programu jest konkurs na najlepszy filmik z okazji pierwszych urodzin gry. Główną nagrodą jest przedmiot w grze - Mandragora Choker, a nagrodami pocieszenia są specjalne fajerwerki w liczbie 300. Zgłoszenia można nadsyłać tutaj i tak, obywatele naszego kraju także mogą brać udział. Wideo w widełkach czasowych 30 sekund - 2 minuty musi wykorzystywać wyłącznie materiały z gry. Swoje próbki można nadsyłać do wtorku.

Kolejnym konkurso-wydarzeniem będzie casting na stworzenia bohatera do gry. Każdy będzie mógł nadesłać swoją propozycję, która po wyborze jury pojawi się w grze. Ten konkurs wystartuje w połowie sierpnia.

Za to 14 sierpnia powróci pierwszy, specjalny event z gry - Moonfire Fairy w którym zdobyć będzie można specjalne stroje kąpielowe dla naszych postaci, oraz specjalną emotkę. Event potrwa do 8 września. Jednocześnie trwać będzie konkurs na zrzut ekranowy powiązany z tym wydarzeniem. Ogłoszenie wyników 10 września, a nagrody na zrzucie poniżej.

moonfire

15 sierpnia rozpocznie się pięcioczęściowa seria - Tales From Calamity. Potrwa ona do 12 września.

19 sierpnia wystartuje kolejny event - tym razem powróci Shantotto z Final Fantasy XI, w wydarzeniu nazwanym Final Fantasy XI Burgeoning Dread. Nagrodą w nim będzie minion w postaci Shantotto. Całość potrwa do 29 sierpnia.

FFXIVshan

Jednocześnie pod koniec miesiąca wystartuje darmowy tydzień dostępu do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn niezależnie od platformy. Tutaj nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, ale jeśli się nic nie zmieni, to za darmo zagramy w okresie 22 sierpnia - 1 września.

Od 27 sierpnia transmitowane będą codziennie materiały wideo z wiadomościami od deweloperów. Będą to specjalne transmisje dotyczące gry i obchodów jej pierwszych urodzin.

Jednocześnie tego samego dnia wystartuje kolejny event - The Rising. Niestety, tutaj Square na ten moment nie ujawniło żadnych szczegółów. Wiemy, że potrwa on do 8 września.

1 września do gry powróci Lightning ze swoim eventem - Final Fantasy XIII: Lightning Returns. Nagrodami w nim będzie broń i stroje stworzone na modłę tego, co nosiła Lightning w Final Fantasy XIII (PS3). Event był dostępny w momencie japońskiej premiery Lightning Returns: Final Fantasy XIII (PS3). Teraz powraca i potrwa do 10 września 2014 roku.

FFXIVlight (1)

14 września rozpocznie się kolejny event powracający do gry. Tym razem związany z Dragon Quest X. Breaking Brick Mountains, bo tak go nazwano. Jeśli nie zmienią się nagrody, to otrzymamy opcję zdobycia miniona i specjalnej czapki. Wydarzenie potrwa do 23 września.

FFXIVdrag

Na sam koniec informacja, że deweloperzy będą obecni na targach gier w najbliższych tygodniach. Gamescom: 13-17 sierpnia, PAX Prime: 29 sierpnia - 1 września, TGS: 18-21 września. Uf, to tyle!

Źródło: http://www.finalfantasyxiv.com/anniversary/eu/index.html?rgn=eu&lng=en

Tagi: