Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 06.08.2014 12:16
Jedna z części Kunio-Kun dostanie remake na PlayStation 3
848V

Jedna z części Kunio-Kun dostanie remake na PlayStation 3

Kunio-kun powraca! Jedna z mniej znanych u nas odsłon tej serii, jeszcze z czasów NES-a, zostanie wydana w odświeżonej wersji na PlayStation 3.

Kuion-kun to seria dziwna, w której najczęściej spotykamy zdeformowane postacie bohaterów (m.in. zbyt duże głowy w stosunku do reszty ciała), a która zrzesza w sobie naprawdę różne gatunki. Produkcje z tym logiem występowały już jako chodzone bijatyki (River City Ransom), czy też wszelkiej maści sportówki (Super Dodge Ball, bardzo u nas popularny Goal itp.).

Gra, która powróci w odnowionej edycji nazywa się w oryginale Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai i nigdy dotąd nie pojawiła się poza Japonią (nie wiemy czy teraz będzie inaczej). W tytule tym spotykamy rywalizujące ze sobą drużyny, które biorą udział w różnych dziwnych konkurencjach sportowych. Zobaczcie nagranie z wersji na NES-a (a ściślej mówiąc - Famicoma):

Poniżej możecie natomiast obejrzeć potwierdzenie wydania na PS3. Póki co nie znamy daty premiery ani większej liczby szczegółów na jego temat. Wiemy natomiast, że gra ma zawierać jakieś nowe elementy.

Źródło: http://www.siliconera.com/2014/08/05/kunio-kun-famicom-game-getting-remake-playstation-3/

Tagi: Downtown Nekketsu Koushinkyoku Soreyuke Daiundoukai Kunio-Kun PLAYSTATION 3