Michał Madanowicz Michał Madanowicz 01.08.2014 09:16
Ubisoft potwierdza: Michel Ancel powołuje do życia kontynuację swojego wielkiego hitu sprzed lat
882V

Ubisoft potwierdza: Michel Ancel powołuje do życia kontynuację swojego wielkiego hitu sprzed lat

Choć Michel Ancel założył własne studio, Dubbed Wild Sheep, wciąż pozostaje pracownikiem Ubisoftu. Według francuskiego wydawcy utalentowany deweloper pracuje w chwili obecnej nad „projektem będącym bardzo blisko jego sercu”. Każdy szanujący się fan gier Ancela chyba domyśla się już, o jaki tytuł może chodzić.

W rozmowie z Eurogamerem dyrektor generalny Ubisoftu Xavier Poix - koordynujący działania studiów Annecy, Paris i Montpellier - potwierdził, że kontynuacja Beyond Good & Evil jest w produkcji.

Pod wieloma względami BG&E to wyjątkowa gra – przemawia do wszystkich pokoleń graczy oraz jest inspiracją dla wielu projektów Ubisoft Montpellier, zarówno tych już powstałych, jak i tych dopiero powstających.

Jest co prawda zbyt wcześnie, aby móc podać jakieś szczegóły odnośnie nowej części, ale mogę powiedzieć, że Michel i zespół z Montpellier od dłuższego czasu pracują nad podstawowymi założeniami rozgrywki. Tworzą grę aspirującą do bycia czymś więcej niż tylko zwykłym sequelem. Z wykorzystaniem możliwości nowej generacji zamierzają dostarczyć prawdziwe zaskakującą, innowacyjną i wyjątkową produkcję. Jesteśmy podekscytowani tym, w jakim kierunku zmierza ten ambitny projekt, i w przyszłości, wraz z postępem prac, będziemy mieli dla was więcej informacji.

O drugiej odsłonie Beyond Good & Evil słyszymy od 2008 roku. Miejmy nadzieję, że tym razem proces produkcyjny jest na bardziej zaawansowanym poziomie i wkrótce usłyszymy o grze pierwsze konkrety.

Źródło: www.eurogamer.net

Tagi: Beyond Good & Evil 2 michael ancel Ubisoft Ubisoft Montpellier xavier poix