Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.04.2014 00:47
PlayStation 4 maszeruje ku zwycięstwu w wojnie konsol
1598V

PlayStation 4 maszeruje ku zwycięstwu w wojnie konsol

Jeżeli zastanawialiście się jakie są najnowsze wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4, to Sony kilka chwil temu poinformowało świat przedstawiając nam nowe dane. I tak jak poprzednio - pochód ku zwycięstwu w "wojnie konsol" idzie PS4 książkowo.

Na dzień 6 kwietnia 2014 roku sprzedało się 7 milionów konsol PlayStation 4, oraz 20,5 miliona gier pudełkowych oraz w cyfrowej dystrybucji (to już dane na 13 kwietnia). Daje to 2,93 gry na jedną konsolę, co jest jednocześnie wzrostem z 2,3 gry na konsolę od poprzednich danych. Najnowsza konsola Sony dostępna jest już w 72 krajach, a problemy z dostawami do sklepów praktycznie zniknęły. Dodatkowo podzielono się ciekawymi informacjami dotyczącymi interakcji społeczności.

Do tej pory 135 milionów razy podzielono się materiałami przy użyciu przycisku share, dokonano 4,9 miliona transmisji na żywo, które zgromadziły łącznie 90 milionów widzów.

Cóż, pozostaje pogratulować Sony i z zaciekawieniem śledzić kolejne doniesienia o sprzedaży sprzętu. Zwłaszcza, że 6 milionów pękło 3 marca, więc w ciągu miesiąca sprzedano kolejny milion na całym świecie. Czy to się komuś podoba, czy też nie - Sony tym razem odzyskuje to co straciło w poprzedniej generacji.

Źródło: Sony Computer Entertainment Inc.

Tagi: dane sprzedaży playstation 4 sony