Michał Madanowicz Michał Madanowicz 01.04.2014 19:44
Polskie Get Even skorzysta z Project Morpehus
630V

Polskie Get Even skorzysta z Project Morpehus

Miło słyszeć, że jednym z pionierów użycia technologii VR w grach będzie rodzimy deweloper. Polskie studio The Farm 51 zapowiedziało, iż Get Even (PS4) będzie posiadało wsparcie w postaci Project Morpheus.

Podczas branżowego spotkania GameConnection panowie z The Farm 51 mieli okazję porozmawiać zarówno z zespołami kierującymi Oculus Rift, jak i Project Morpehus. Rozmowy te były najwidoczniej owocne, ponieważ we wpisie na blogu deweloper poinformował, że gogle VR znajdą swoje zastosowanie w Get Even. Co więcej, dowiadujemy się również, że studio już od dłuższego czasu integruje grę z wirtualną rzeczywistością - to dobrze świadczy o całym projekcie i pozwala wierzyć, że użycie VR w tej produkcji jest rzeczą przemyślaną przez twórców.

Od wielu miesięcy obserwujemy rozwój rynku urządzeń Virtual Reality. Od pewnego czasu używamy w Get Even prototypowych urządzeń wykorzystujących tę technologię. W kontekście ostatnich informacji o wejściu takich gigantów jak Sony i Facebook na rynek VR, jesteśmy zadowoleni, że już od pewnego czasu trzymamy rękę na pulsie. Get Even to gra, której historia odbywa się w wielu alternatywnych rzeczywistościach. Dlatego tak bardzo zależy nam, by nie tylko fabularnie, ale i technicznie podkreślić przenikanie się różnych światów. Urządzenia VR bardzo pasują do naszej wizji i koncepcji Get Even.

Get Even swoją premierę będzie miało w 2015 roku, dokładna data nie jest jeszcze znana  Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to przypominamy zwiastun.

Źródło: http://www.thefarm51.com/

Tagi: get even oculus rift project morpheus The Farm 51 vr