Mateusz Greloch Mateusz Greloch 18.03.2014 10:04
Wypełniona humorem Deponia szybko zmierza na PlayStation 3
388V

Wypełniona humorem Deponia szybko zmierza na PlayStation 3

Daedalic Entertainment zapowiedziało, że zdobywająca wiele nagród Deponia, trafi ostatecznie na PlayStation 3 za sprawą cyfrowej dystrybucji. Przygodówka point & click, która na pececie zebrała rzeszę zwolenników, zostanie dostosowana do obsługi pada i pojawi się już niebawem.

Deponia opowiada o losach Rufusa, który zamieszkuje planetę Deponia. Jest to jeden wielki śmietnik, na którym znajduje się niezliczona ilość ton starego, zepsutego i na pierwszy rzut oka, bezużytecznego sprzętu. Nad jego głowami znajduje się Elysium, którego mieszkańcy nie muszą pracować i żyją w dostatku. Celem Rufusa jest podróż na Elysium, by móc żyć jak bogacz i nie kiwając palcem, mieć wszystko czego zapragnie.

Na potrzeby portu, firma musi przebudować interfejs od zera, by sterowanie padem było równie intuicyjne jak te, za pomocą myszki i klawiatury. Twórcy zapewniają, że Dual Shock wprowadza nowe opcje, takie jak np. bezpośrednia kontrola Rufusa, któremu na pecetach trzeba było wskazywać myszką, gdzie ma iść. Tutaj wystarczy wychylić gałkę.

Gra trafi na PlayStation Network latem tego roku. Cena nie jest jeszcze znana. Na pecetach pojawiły się już 3 części gry, ale producent nie podał do informacji, czy my również otrzymamy paczkę 3 tytułów, czy też każdy trzeba będzie kupować osobno, o ile pozostałe dwie również pojawią się w PlayStation Network.

Źródło: Daedalic.de

Tagi: Daedalic Entertainment Deponia PLAYSTATION 3 PlayStation Network