Bartek Wiak Bartek Wiak 17.03.2014 21:09
Zasłużony twórca Castlevani otwiera własne studio
330V

Zasłużony twórca Castlevani otwiera własne studio

Dwadzieścia lat pracy dla jednego studia. Tyle czasu Koji Igarashi spędził w Konami. Teraz zdecydował się na otwarcie własnego studia, które posłuży mu do tworzenia takich gier na jakie on i gracze z całego świata mają ochotę.

Współpracę z Konami zakończył 15 marca, czyli zaledwie kilka dni temu. Temu człowiekowi zawdzięczamy głównie serię Castlevania. Swoją przygodę rozpoczął przy Castlevania: Symphony of the Night jako scenarzysta i programista. Jednak już przy kolejnych produkcjach pełnił rolę reżysera.

Zdecydowałem się na samodzielną pracę by mieć wolny wybór przy tworzeniu gier, o których zawsze myślałem i takich, które fani mojego dorobku również docenią

Opuszczenie Konami było trudną decyzją. Spędziłem tam całą swoją karierę, spotkałem wielu znajomych i miałem wiele świetnych okazji, mam jednak nadzieję, że gracze i fani, którzy wspierali mnie w przeszłości dołączą do mnie i razem będziemy się ekscytować przyszłością. Życzcie mi powodzenia!

21 marca Koji Igarashi będzie prowadził panel na GDC zatytułowany There and Back Again: Koji Igarashi's Metroidvania Tale możecie go zobaczyć pod tym linkiem.

Źródło: vg247.com

Tagi: castlevania koji igarashi konami