Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.03.2014 21:11
"Tytuły ekskluzywne dla PS4 powstają szybciej niż się spodziewałem"
2159V

"Tytuły ekskluzywne dla PS4 powstają szybciej niż się spodziewałem"

Któż mógł wypowiedzieć takie słowa? Redaktor naczelny magazynu Famitsu, który jak wiecie jest najpopularniejszym magazynem o grach w Japonii. Katsuhiko Hayashi który ma gigantyczne znajomości i dojścia w swoim kraju poruszył temat powstających gier na PS4. I jest ogromnie zdziwiony.

Jak napisał:

Jeszcze tego nikt nie ujawniał, ale deweloperzy rozpoczęli intensywne prace nad grami ekskluzywnymi dla PS4. Idzie im to znacznie szybciej niż myślałem i wkrótce możemy spodziewać się konkretnych zapowiedzi.

Do tej pory martwiła mnie znikoma ilość zapowiedzianych gier na PlayStation 4 z Japonii, obojętnie czy miałyby być to produkcje cross-gen czy wyłącznie na PS4, ale po takich słowach jestem trochę spokojniejszy. Debiut PS4 był umiarkowanie dobry, ale bez zapowiedzi - Japończycy nie pobiegną do sklepów jak biegali swego czasu po PS2.

Na ten moment kusić może ich wizja Final Fantasy XV (PS4), Kingdom Hearts III (PS4), Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4) i to tyle jeśli chodzi o największe marki zmierzające na PS4. Mało, nieprawdaż? W kolejce przecież jest kolejny Resident Evil, Tekken, Soul Calibur, Gran Turismo, Devil May Cry i wiele innych produkcji bez których Japończycy po konsolę Sony nie pobiegną.

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: Famitsu japonia playstation 4 ps4