Mateusz Greloch Mateusz Greloch 03.03.2014 08:43
Oto co zobaczą gracze podczas ocenzurowanych scen w South Park: Kijek Prawdy
1002V

Oto co zobaczą gracze podczas ocenzurowanych scen w South Park: Kijek Prawdy

O pocięciu South Park: Kijek Prawdy (PS3) i usunięciu paru kontrowersyjnych scen przez Ubisoft pisaliśmy już wielokrotnie, teraz naszym oczom ukazał się zrzut ekranu, który pokazuje co zobaczymy w miejscu, gdzie gracze pecetowi i ci spoza Europy będą mogli podziwiać m.in. aplikowanie sondy analnej.

Do sieci wdarł się zrzut ekranu od osoby, która miała już możliwość ograć najnowsze dziecko Obsidian Entertainment i trzeba przyznać jedno - choć starali się załatwić to na luzie, to niesmak pozostał. Jak z całej sytuacji tłumaczy się Ubisoft? "Nie chcieliśmy, by South Park: Kijek Prawdy podzielił los Hot Coffee".

Wykonaliśmy oddzielne wersje dla Niemiec i Australii. Tak naprawdę istnieje 5 wersji - dla Północnej i Południowej Ameryki, Europy, Niemiec, Rosji i Australii. Tylko wersje dla Ameryk są całkowicie nieocenzurowane - europejska i rosyjska są ocenzurowane na konsolach, australijska na wszystkich platformach, a niemiecka również tylko na konsolach, głównie ze względu na sondy analne. Z niemieckiej usunęliśmy także wszelkie symbole swastyk, pozdrowienia "Heil Hitler", salutowanie ręką uniesioną do góry itp

Ciekaw jestem dlaczego jedna z najbardziej kontrowersyjnych serii została tak pocięta - wszak to zabijanie klimatu tej produkcji. Poza tym który to już raz, kiedy specjalnie dla Niemiec usuwa się swastyki i inne symbole hitlerowskiej działalności? Poniżej znajdziecie obiecaną wcześniej tablicę, która pojawi się w najbardziej kontrowersyjnych momentach w europejskiej wersji South Park: Kijek Prawdy (PS3) w wersjach na konsole PS3 i x360.

Źródło: http://www.thirteen1.com/

Tagi: Obsidian Entertainment PLAYSTATION 3 South Park: Kijek Prawdy Ubisoft