Mateusz Greloch Mateusz Greloch 24.12.2013 09:47
eBay również sprzedaje więcej PlayStation 4
1129V

eBay również sprzedaje więcej PlayStation 4

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Amazon sprzedaje trzykrotnie więcej konsol PlayStation 4 niż tych, produkowanych przez Microsoft, a dziś kolejna firma ujawnia wyniki sprzedaży konsol nowej generacji. eBay potwierdza - ludzie wolą PlayStation 4.

Łącznie sprzedano ponad 100 tysięcy konsol nowej generacji, z czego 65 tysięcy to konsole Sony, a 35 tysięcy poszło w ręce zwolenników Xbox One.

Co zadziwiające, analitycy z VentureBeat przewidują, że tak duże zapotrzebowanie na konsole PlayStation 4 w Stanach mogą wynikać z... ich braków na półkach. Podczas gdy PS4 wyprzedają się w dniu, kiedy się pojawiają w sklepie, Xbox One spokojnie leży na półkach, bowiem Microsoft zadbał o prawie codzienną dostawę nowych konsol.

Sony dostarcza konsole rzadziej, ale jako towar deficytowy, schodzi jak świeże bułeczki. Może to celowy zabieg? A może szczęśliwy zbieg okoliczności? Tego się raczej nie dowiemy, ale fakt jest jeden - Sony zdominowało teren przeciwnika, pokonując go w stosunku 2:1 na eBay i 3:1 na Amazonie.

Źródło: http://venturebeat.com/

Tagi: Amazon ebay playstation 3 playstation 4 raport sprzedaży