Mateusz Greloch Mateusz Greloch 23.12.2013 10:23
Square-Enix nie chce odcinać się od swoich korzeni, ale zmian nie zabraknie
438V

Square-Enix nie chce odcinać się od swoich korzeni, ale zmian nie zabraknie

Yosuke Matsuda podczas swojego wywiadu dla Famitsuwypowiedział się na temat kierunku jaki obierze Square-Enix w nadchodzących latach. Ci, którzy obawiali się, że firma odetnie się od znanych marek i skupi na grach przeglądarkowych i mobilnych mają kolejny powód do niepewności.

W kwestii wydawanych gier, mało co ulegnie zmianie:

W przyszłości postaramy się wydawać gry tak, jak robiliśmy to do tej pory. Mówię tutaj o "uznanych grach" Square-Enix - chcę je dalej wydawać.

Myślę, że Square-Enix jest znana z wysoce cenionych tytułów. Nasz styl wykształcił się w RPG takich jak Dragon Quest i Final Fantasy, grupa Taito stworzyła oryginalne Space Invaders, a Eidos posiada w rękawie takie marki jak Tomb Raider i Deus Ex, a w przyszłym roku wychodzi Thief.

Nie patrząc na gatunki i platformy, tak była budowana firma Square-Enix - od pojawienia się Dragon Quest i Final Fantasy, wypuszczono wiele gier RPG. Chcę wypuszczać wiele takich cenionych gier.

Mam nadzieję, że oznacza to mocne wspieranie dużych platform, a nie tak jak wspomniałem wyżej, skupienie się na grach mobilnych i przeglądarkowych. Matsuda nie potwierdza, ale też nie neguje, że to właśnie duże konsole są głównym celem dla gier Square-Enix.

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: square-enix yosuke matsuda