Mateusz Greloch Mateusz Greloch 20.12.2013 09:44
Dark Souls II obejdzie się bez DLC i wersji free to play
538V

Dark Souls II obejdzie się bez DLC i wersji free to play

Tym co jeży włosy na głowie graczy są wszelkiej maści DLC, którymi twórcy karmią graczy po premierze gry. Jeśli są bezpłatne, to nikt nie toczy piany, ale jeśli deweloper życzy sobie $3 za broń,bez której w trybie multiplayer nie istniejemy?

Takeshi Miyazoe powiedział:

Firma nie przewiduje żadnych popremierowych paczek DLC, bo chcemy dostarczyć kompletny produkt, kompletną przygodę, do fanów, którzy zdecydują się na zakup w dniu premiery. Nawet nie rozważaliśmy takiej opcji. Kiedy kupisz grę, dostaniesz to samo co reszta - niezależnie kiedy ją nabędziesz.

W kwestii free to play, twórca pozostaje niewzruszony:

Za wcześnie na takie rozwiązania. To jedna z naszych największych marek, ale to wciąż nowe tytuły -  za wcześnie na myślenie o przejściu na system free to play. Z Dark Souls byłoby ciężko o taki model płatności, bo jakby to miało wyglądać? Płacisz co śmierć? To byłoby straszne. From Software nie chce sytuacji, w której płacący gracze mieliby przewagę.

Twórcy którzy nie żerują na graczach i myślą o ich portfelach to nie mit - oni naprawdę istnieją i żyją sobie spokojnie w Japonii.

Źródło: http://www.videogamer.com/

Tagi: dark souls ii From Software namco bandai PlayStation 3