Mateusz Greloch Mateusz Greloch 05.12.2013 09:49
FIFA 14 potencjalną furtką dla złodziei i hakerów?
1399V

FIFA 14 potencjalną furtką dla złodziei i hakerów?

Pamiętacie jak w nie tak dawno temu Sony zresetowało hasła do PlayStation Network? Wtedy mówiono o możliwych włamach na konto i dlatego prewencyjnie poszła fala resetów haseł. Dziś wiadomo dlaczego - za wszystko odpowiada FIFA 14 (PS4), która jest istną furtką dla wszelkiej maści złodziei danych i hakerów.

Na popularnym portalu Reddit zebrała się spora grupa ludzi narzekających na losowe wykupywanie pakietów kart do FIFA 14, których kwoty opiewały nawet na 150 dolarów. Z tego co wypisują internauci, problem nie dotyczy tylko konsol Sony, bowiem nawet posiadacze Xboxa 360 mają problem z kartami zakupionymi bez ich wiedzy.

Sprawa wygląda tak, że nagle na konto PlayStation Network napływają środki, które następnie są używane do zakupu kart lub innych dodatków. Jeśli ktoś ma podpiętą kartę do PlayStation Network, to może się zdziwić, kiedy przyjdzie wyciąg z konta, choć bywają i takie przypadki, kiedy środki napływają z powietrza, a konto jest tylko pośrednikiem w zakupie.

Jeśli spotkał Was podobny scenariusz i z Waszego konta zniknęła lub nagle pojawiła się spora kwota gotówki na różnego rodzaju dodatki, to należy się skontaktować z pomocą techniczną PlayStation Network i wyjaśnić sprawę. Kolejny raz EA pokazało, że ich gry otwierają sporo elektronicznych możliwości ingerencji z zewnątrz, szkoda, że wtedy umykają realne pieniądze.

Jak się bronić? Nie podpinać karty pod konto PSN, stosować zawiłe hasła i w najbliższych dniach sprawdzać regularnie stan konta w poszukiwaniu nieścisłości. EA na razie sprawy nie komentuje.

 

Źródło: Reddit.com

Tagi: ea Electronic Arts fifa 14 PlayStation Network