Mateusz Greloch Mateusz Greloch 03.12.2013 15:57
Sony ma swój plan odnośnie wprowadzenia PS Vita TV do Europy
988V

Sony ma swój plan odnośnie wprowadzenia PS Vita TV do Europy

Andrew House udzielił wywiadu serwisowi Eurogamer.net w którym padło również zapytanie o przyszłość PS Vita TV, na którą czeka sporo osób z Europy. Według House'a, Sony ma określony plan i procedury, które mają wpływ na tempo wprowadzania PS VIta TV poza Japonię.

Andrew wyjaśnia:

Samo eksponowanie konsoli PS Vita TV może się różnić pomiędzy Japonią i resztą rynków docelowych. Chcieliśmy wystartować w Japonii, bo czuliśmy, że właśnie tam brakowało urządzeń parających się streamowaniem zawartości z sieci. To ciągle raczkujący temat w Japonii jeśli porównać go do sytuacji w Europie i Stanach.

Dlatego też pomyśleliśmy, że można połączyć cechy PlayStation Vita, która jak wiemy jest bardzo popularna w Japonii pod względem interesujących odbiorcę gier i dodać do tego bogate opcje streamowania materiałów dla Japończyków. by być liderem tego typu rozwiązań na japońskim rynku, tworząc w ten sposób zupełnie nowy segment.

House niechcący osłabił atrakcyjność małej skrzyneczki, skoro w Japonii kuszą ludzi serwisami transmisji multimediów, które w Europie działają bardzo prężnie. Europa potrzebuje przede wszystkim gier, które zachęcą ludzi do zakupu Vity, ale i wtedy myślę, że większość spojrzy na kieszonsolkę, a nie kolejne pudełeczko pod TV. Jest to temat na szerszą dyskusję, bowiem nie tylko streaming usług i gry świadczą o sile PS Vita TV.

Wszelkiej maści let's playerzy i ludzie, którzy chcą zgrać materiał z PS Vita muszą się nieźle nagimnastykować, by tego dokonać, podczas gdy z Vita TV wystarczy podpiąć kabelek HDMI w odpowiednie porty. To właśnie stanowi o sile PS Vita TV, która będzie stanowiła łakomy kąsek dla ludzi parających się materiałami video.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: andrew house playstation vita ps vita tv Sony Sony Computer Entertainment sony computer entertainment japan