Mateusz Greloch Mateusz Greloch 02.12.2013 09:42
Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie ponownie brutalny i pełen seksu
1635V

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie ponownie brutalny i pełen seksu

To co wyróżniało pierwsze dwie odsłony Wiedźmina od CD Projekt RED była duża doza bezpardonowej brutalności oraz spore pokłady seksu i nagości. Twórcy obiecują, że trzecia część, choć jeszcze mroczniejsza i poważniejsza, także zaoferuje graczom znane już z serii sytuacje.

Scenarzysta Dzikiego Gonu, Jakub Szamałek, zapewnia  w wywiadzie dla serwisu Eurogamer.net:

W trzecim Wiedźminie będziemy wrócą erotyczne elementy, ale ostro pracujemy, by miały uzasadnienie w fabule. Nie są one wrzucone na siłę, służą jako narzędzie do opowiedzenia historii postaci i dodania następnego wymiaru do związków między postaciami, które staramy się sportretować.

Jakub odniósł się również do zbytniej krytyki Wiedźmina za seks i brutalne sceny:

Od zawsze wiadomo było jak będzie. Problemem jest to, że gry dla dorosłych są traktowane inaczej niż książki lub filmy kierowane do tego samego odbiorcy. Tak więc pomimo tego, że staramy się opowiedzieć historię dla ludzi dojrzałych, jesteśmy krytykowani za brutalność lub zbyt duże pokłady seksu w naszych opowieściach, podczas gdy inne środki przekazu pozwalają sobie na dużo więcej i nikt ich z tego powodu nie krytykuje.

W innym wywiadzie, przeprowadzonym dla serwisu Connected Digital World, padła też kwestia na temat absencji przygód Geralta na konsolach PS3 i x360:

Obawiamy się, że świat gry, który zamierzamy wprowadzić, będzie za duży na możliwości tych konsol. Nie chcemy poświęcić jakości, by oddać do dyspozycji tak samo obszerny teren. Dlatego cieszymy się, że Wiedźmin 3 trafi na konsole nowej generacji, gdzie możemy stworzyć świat o wielkości jaką zaplanowaliśmy z tym samym poziomem szczegółowości jaką włożyliśmy m.in. w Wiedźmina 2. Świat Dzikiego Gonu będzie dużo większy, ale będzie tak samo starannie opracowany jak ten z poprzedniej części przygód Geralta.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać do 7 grudnia, kiedy ekipa CDP RED pojawi się na imprezie VGX z kolejnymi fragmentami z Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Źródło: Eurogamer.net / Connected Digital World

Tagi: CD Projekt RED cdp red PlayStation 4 the witcher 3: wild hunt Wiedźmin 3: Dziki Gon