Roger Żochowski Roger Żochowski 06.06.2011 17:58
E3 2011: Konferencja prasowa Microsoftu
1567V

E3 2011: Konferencja prasowa Microsoftu

Za chwilę rozpocznie się pierwsza z wielkich konferencji prasowych tegorocznej edycji targów E3. To według narracji podyktowanej przez to wydarzenie przebiegać będzie reszta imprezy. Czym zaskoczy nas Microsoft?xxxxx

 


 


Microsoft obiecywało na początku roku, że na E3 odsłoni talię kart, która zachwyci graczy hardkorowych. Wiemy na pewno, że na imprezie pojawi się silny line-up tytułów ekskluzywnych dla Kinecta. Nie do końca jasne jest jednak czy pośród tych gier znajdzie się w końcu miejsce dla projektów mogących zaspokoić pragnienia poważnych graczy. Oczekujemy, że MS ogłosi również inny tytuł, ekskluzywny dla X360. Czy będzie nim Halo 4? Przekonamy się o tym już za chwilę...

Relację z konferencji przeprowadzamy w formie tekstowej. Po nagranie wideo na żywo z imprezy odsyłamy do oficjalnej strony Microsoftu, lub kilku innych serwisów, o których wspominaliśmy wcześniej. News będzie stale uzupełniany w miarę upływu konferencji – wystarczy odwiedzić go ponownie po krótkim czasie lub odświeżyć w przeglądarce.


- Konferencja prasowa Microsoftu rozpocznie się o godz. 18:30.

 

- zaczynamy od Modern Warfare 3. Na początek mała wtopa i problemy z kontrolerem. Navy Seals, łódz podwodna, skrypty i ostra zadyma.
- wybrzeża Nowego Jorku. Dzieje się sporo. Przeprawa pontonem w towarzystwie latających wokoło rakiet. Czyli jeszcze więcej skryptów.

 

 

- na scenie Don Matrick

- no i mamy Tomb Raidera. Klimat jak z horrorów. Lara słania się na nogach oświetlając sobie pochodnią drogę. Wokół bród, smród i ubóstwo. Szczerze? REWELACJA! Naszej pani archeolog co rusz coś wali się pod nogami (sporo QTE). Dawno już nie słyszałem, aby bohaterka stękała tak często podczas kilku minut gry. Premiera w 2012.

- dobra na scenie Peter Moore. FIFA obsłuży Kinecta. Reszta sportowych gier EA również.

- gadki o wskoczeniu na nowy, wyższy level, w tym wypadku bohaterem tej opowieści jest Mass Effect 3. Mamy też nowy materiał wideo z gry.

- Kinect + Mass Effect 3? Czemu nie. Będziemy wydawali polecenia i rozmaiwali z NPC-ami za pomocą własnego głosu. Fajny bajer.

- a teraz już Ubisoft i Ghost Recon Future Soldier. Kustomizacja broni wzbudziła spory aplauz wśród publiczności. Teraz strzelanie do tarcz. Dajcie lepiej jakiś gameplay.

- można się było tego spodziewać - będzie obsługa Kinecta. Na wspomnianej strzelnicy (dla przykładu) ruszając swoim ciałem, poruszamy postacią. Kolejna ciekawostka dropsa. Gameplayu niestety nie będzie.

- podobnie jak z grami sportowymi EA, wszystkie produkcje z Tom Clancy w tytule wykorzystają Kinecta.

- Dobra teraz trochę mniej o grach, więcej prężenia muskułów. Xbox Live doczeka się masy nowych usług. Będzie YouTube. Mamy też reklamówkę z kolejną uśmiechniętą rodzinką. Słodko.

- pisałem o muskułach? Na to mamy UFC.

 

 

- o jest i "Cliffy". To oznacza jedno - Gears of War III.  Spora rozpierducha, macki, i chłopaki z wielkimi giwerami, od których kipi testosteronem.

- na prezentacji "Gearsów" pojawił się też Ice T. Ba chwycił nawet za pada i zagrał w demo. Razem z Bleszinskim rozprawili się ze sporej wielkości bossem.

- a teraz będzie gra o... piesku? Nieee. To trailer Codename Kingdoms. Zwierzak był dla zmyłki. Ladnie się to prezentuje trzeba przyznać. Przelejemy sporo krwi.

- jest i Halo, ale jeszcze nie 4. Mowa o remake'u, o którym doskonale wiemy. Premiera 15 listopada.

- była też Forza 4, ale na krótko. Trailer miodzio, premiera 17 października.

- brytyjski akcent i gadki o rewolucji - chyba mamy na scenie Piotrusia. Tego się mogliśmy spodziewac - Fable.

 

 

- Fable: The Journey, tak jak spekulowano, obsłuży Kinecta. Albion chyli się ku upadkowi, więc trzeba będzie mu pomóc. Jest nawet gameplay, który przypomina trochę strzelaniny na szynach. Dupy nie urywa.

- ojej znowu Kinect. Tym razem zapowiedz obsługi Minecrafta.

-Park Rozrywki Disneya w Twoim domu? Czemu nie. Disneyland Adventures pozwoli nam wybrać się do tego przybytku, bez opuszczania domowego zacisza. Oczywiście wirtualnie i z Kinectem w pobliżu. 

- sala oszalała. Motyw z Gwiezdnych Wojen i już wiemy, co teraz będzie.Jedno jest pewne. Kinect Star Wars sprzeda w Ameryce kolejne miliony pudełek z Kinectem. Ciekawe tylko ile wytrzymamy wyginając kończyny przed ekranem. 

 

 

- dzieci, a raczej dziecko na scenie, będzie coś dla casuali.

- No tak, Ulica Sezamkowa i wszystko jasne. Zaraz, zaraz, przecież za tą grą stoi Tim Schaffer!

- Dobra poskakali, teraz pojawił się Kudo we własnej osobie, tak jak zapowiadano.

- Znowu o Kinekcie i znowu popierdółki. Nie ma co komentować.

- Kinect Fun Labs - Microsoft wychodzi z propozycją do domorosłych twórców aplikacji na Kinecta. Specjalna zakładka pozwoli nam sprawdzić najciekawsze mody. Było też o skanowaniu obiektów.

 

 

- Kinect Sport i oczywiście golf, który świetnie nadaje się do takiej prezentacji. Konferencja miała mocny początek, ale teraz szczerze powiedziawszy zaczyna trochę przynudzać.

- Dance Central 2. Przynajmniej można popatrzeć na ładną panią i pomachać głową w rytm znanej nuty.

- jestem jasnowidzem. Xbox zapewnił sobie czasową ekskluzywność na DLC do Modern Warfare 3. Ciekawe jaki poszedł przelew.

- HALO 4! Będzie kolejna trylogia.

 

 

- no i koniec. Wrażenia mieszane. Niby kilka niezłych prezentacji, ale większość czasu Microsoft poświecił Kinectowi, który mnie specjalnie nie kręci. Zabrakło jakiejś petardy, a o większości tytułach wiedzieliśmy już wcześniej. A jakie są Wasze odczucia?
.

Tagi: e3 2011 halo 3 halo 4 microsoft Microsoft Game Studios