vergil vergil 07.05.2012 14:00
Starhawk w pigułce!
289V

Starhawk w pigułce!

Zaledwie kilka dni dzieli nas od premiery Starhawk, a więc tytułu, który ma szanse stać się jedną z najlepszych gier multiplayerowych wydanych wyłącznie na PlayStation 3. Chcąc przybliżyć Wam tę produkcję, zdecydowaliśmy się na zebranie do kupy wszystkich informacji na jej temat i podanie ich Wam w formie zgrabnej Pigułki. Gotowi? No to lecimy.
Zaledwie kilka dni dzieli nas od premiery Starhawk, a więc tytułu, który ma szanse stać się jedną z najlepszych gier multiplayerowych wydanych wyłącznie na PlayStation 3. Chcąc przybliżyć Wam tę produkcję, zdecydowaliśmy się na zebranie do kupy wszystkich informacji na jej temat i podanie ich Wam w formie zgrabnej Pigułki. Gotowi? No to lecimy.

Nadchodzi Starhawk. Co wiemy?--> Głównym bohaterem gry jest niejaki Emmet Graves, który poczuł efekty działania wydobywanej na planecie energii Rift na własnej skórze (stał się pół-mutantem). Od całkowitego przeobrażenia uratował go niejaki Sydney. Niestety, brat naszego alter ego nie miał tyle szczęścia i jako stuprocentowy dziwoląg stanął na czele tak zwanych "Wyrzutków".


--> Po dojściu do siebie, Emmet wyruszył na planetę "Dust", na której postanowił rozpocząć "pracę" w roli najemnika. Ma bowiem nadzieję, iż dla jego brata jest jeszcze nadzieja. Twórcy obiecują, że kampania potrwa około ośmiu godzin, a nie dość, że akcja będzie niesamowicie intensywna, to jeszcze przeciwnicy mają działać rozważnie jak nigdy dotąd.


--> Warto przy tym nadmienić, iż gra nie będzie charakteryzowała się korytarzową strukturą, toteż możemy liczyć na rozległe lokacje, których przemierzanie na piechotę nie będzie miało większego sensu.


W przeciwieństwie do Warhawk, w Starhawk równie ważną, co sterowanie pojazdami rolę, odgrywa poruszanie się na piechotę i bezpośrednia konfrontacja z wrogiem.

--> Niemniej jednak, możecie zapomnieć o systemie krycia się za osłonami - mimo iż mamy do czynienia ze strzelaniną TPP, twórcy postanowili, że zaimplementują do swego dzieła odrobinę staroszkolne rozwiązania.--> Nie ma jednak co ukrywać, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku duchowego poprzednika omawianej gry, tak i tutaj główną atrakcję stanowił będzie tryb multiplayer.


--> Do naszej dyspozycji zostanie oddany ryb kooperacji, w którym staniemy do walki wraz z trzema innymi graczami. Twórcy obiecują także wariację na temat Hordy, jednakże oprócz eliminacji kolejnych fal przeciwników, będziemy musieli również stawiać budowle.


--> Czeka nas tu także kilka wariantów rozgrywki polegających na rywalizacji. Co ciekawe, ze znajomymi zagramy również na podzielonym ekranie.


--> Tym jednak, co odróżnia Starhawk od konkurencji, jest tak zwane Build & Battle. W trakcie zabawy gracze będą mogli kupować fortyfikacje i umieszczać je na mapach, dzięki czemu możliwe będzie zapewnienie sobie przewagi (na przykład budując wieżę strażniczą, zapewnimy sobie dostęp do snajperki).


--> Warto nadmienić, że tylko takie konstrukcje będą mogły ulec zniszczeniu...--> Jeśli lubicie wcielać się w kierowców pojazdów, to mam dla Was dobrą wiadomość - twórcy zaimplementowali dwa poziomy trudności, dzięki czemu rozgrywkę będziemy mogli dostosować do własnych potrzeb.


--> Mniej doświadczeni gracze z pewnością wybiorą pierwszy, gdzie sterowanie jest bajecznie proste. Drugi natomiast jest już o wiele trudniejszy, przez co deweloperzy polecają go wyłącznie doświadczonym osobom.


--> Grając w Sieci stworzymy własną drużynę, możliwa będzie również zmiana wyglądu pojazdów. Warto nadmienić, iż twórcy zdecydowali się na implementację zarówno serwerów dedykowanych, jak i opcji matchmakingu.


--> Gra wygląda ładnie - może nie jest to szczyt możliwości PlayStation 3, jednakże oprawa może się podobać. Wrażenie robi przede wszystkim wspaniała animacja transformacji mecha w... myśliwiec.


--> Tytuł trafi na sklepowe półki już 11 maja.


Tagi: lightbox interactive starhawk w pigułce zapowiedź