SKLEP
Roger Żochowski Roger Żochowski 19.04.2011 15:43
To się porobiło....
1469V

To się porobiło....

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Podczas gry większość analityków branży wskazuje na to, że polscy developerzy z roku na rok rosną w silę, pomiędzy City Interactive a CD Projekt wybuchł konflikt! Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z otwartą wymianą ciosów.xxxxx

 

City Interactive oskarżyło swojego konkurenta oraz jego PR-owców o psucie dobrego wizerunku firmy. Ba, żeby było ciekawiej, pokuszono się nawet o oficjalną notatkę prasową:


    Firma City Interactive S.A., pierwszy polski prawdziwie globalny producent i wydawca gier video, pragnie odnieść się do ostatnich działań PR firmy Optimus, które wg oceny zarządu uderzają w wizerunek Spółki.

    W ostatnich oficjalnych prezentacjach biznesowych, oraz w opisach profilowych spółki Optimus, pojawiła się informacja, że celem grupy CD Projekt, której właścicielem jest Optimus, jest „stać się pierwszą, prawdziwie globalną polską firmą, której produkty i usługi będą znane przez klientów na całym świecie”.

    Firma City Interactive docenia wysiłki PR’owe CD Projektu. Śpieszymy jednak donieść, że miejsce „pierwszej, prawdziwie globalnej polskiej firmy” w segmencie gier video jest już niestety od dawna zajęte.

    Poniżej kilka faktów dotyczących City Interactive, które mogą wyjaśnić dlaczego tak jest:

    1. City Interactive - globalne przychody ze sprzedaży: zeszłoroczny, imponujący przychód City Interactive wyniósł 87 milionów złotych, z czego ok. 93% (ok. 80 milionów) to wyniki pochodzące ze sprzedaży globalnej.

    2. City Interactive – globalny wydawca gier: Sniper: Ghost Warrior, zeszłoroczny bestseller od City Interactive, został wydany na całym świecie samodzielnie przez naszą firmę.Trafił na top listy sprzedaży w kategorii full price, praktycznie na wszystkich głównych rynkach zbytu. Na części z nich, między innymi w Wielkiej Brytanii, dostał się nawet na  pierwszą pozycję w rankingu! Sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, a pod koniec kwietnia startuje sprzedaż wersji na konsolę PlayStation 3. Ponadto City Interactive wydało do tej pory na rynkach światowych kilkadziesiąt gier przeznaczonych na konsole i PC.

    3. City Interactive - globalne kontakty handlowe: City Interactive jest firmą, która ma bezpośrednie kontakty handlowe z największymi sieciami na świecie (m.in. Wallmart, BestBuy, Gamestop, Amazon, itd.). Wieloletnie relacje sprawiły, że City Interactive jest firmą rozpoznawalną wśród największych dystrybutorów i sieci handlowych.

    4. City Interactive – filie firmy na całym świecie: City Interactive posiada prężnie działające biura w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

    5. City Interactive - najdłuższy staż globalnej branży gier: firma City Interactive działa na rynku międzynarodowym od roku 2002. W tym czasie firma Optimus nie zajmowała się grami w ogóle, a grupa CD Projekt wydawała importowane tytuły głównie w Polsce.

    „Jako City Interactive, staramy się zawsze działać fair. Nie budujemy swojej pozycji kosztem pozycji innych wydawców. Zajmujemy się swoim biznesem i dzięki temu pomagamy w rozwoju całej polskiej branży” – mówi Marek Tymiński, szef City Interactive – „Nie chciałbym wywoływać branżowej wojny, ale w obliczu działań PR grupy CD Projekt, muszę moim kolegom przypomnieć, że City Interactive już od dawna jest polską, ale i prawdziwie globalną spółką produkującą i wydającą gry na cały świat. Pracowaliśmy na to długie lata i jesteśmy zadowoleni z pozycji lidera wśród polskich firm działających poza granicami naszego kraju”.Co o tym sądzicie? Czy będziemy mieli do czynienia z konfliktem na szerszą skalę? A może włodarze City interactive robią z igły widły w obawie przed rosnącą w siłę konkurencją?


 

Tagi: CD Projekt city interactive polska