Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 19.04.2010 20:08
Ubisoft bardziej eko
789V

Ubisoft bardziej eko

Nasza branża to nie tylko gry, kasa, wojna na słupki i wyniki sprzedaży. 1 kwietnia nowa informacja prasowa Ubisoftu przez wielu z Was mogłaby zostać odebrana jak żart - dzisiaj to fakt oraz godna pochwały i nagłośnienia inicjatywa. Miejmy nadzieję, że pójdą za nią inni wydawcy.xxxxx

 

Nie ma potrzeby okraszać jasnego przekazu zbędnym komentarzem, oddajmy więc głos firmie Ubisoft:

 

PRZYJAZNE ŚRODOWISKU OPAKOWANIA GIER UBISOFT

 
 
"Ubisoft zdecydował się na ekologiczną akcję, w ramach której chce całkowicie wyeliminować papierowe instrukcje i zastąpić je wersją elektroniczną, dostępną na płycie z grą. Akcja ma dotyczyć wszystkich tytułów wydawanych na platformy PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC. Program jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą na rynku wydawców gier. Pierwszym tytułem, który zostanie wydany z eko instrukcją będzie Shaun White Skateboarding. 
 
Elektroniczne instrukcje przyniosą wiele korzyści samym graczom i środowisku. Informacje o grze będą obszerniejsze, a dostęp do nich dużo łatwiejszy. Wewnętrzne dane Ubisoft pokazują, że na wyprodukowanie 1 tony papieru, wykorzystywanego na instrukcje do gier potrzeba 2 ton drewna z 13 drzew, co daje wskaźnik zużycia energii na poziomie 28 milionów BTU (jest to ekwiwalent zużycia energii przez 1 gospodarstwo domowe w ciągu roku ), wyprodukowania gazów cieplarnianych na poziomie ponad 6 tys. lbs. CO2 i zużycia wody na poziomie 57 tys. litrów. 
 
"To jest naprawdę wspaniałe, że Ubisoft podjął świadome działania ekologiczne, związane z nowymi opakowaniami gier" - komentował złoty medalista Igrzysk Olimpijskich Shaun White.
"Jestem pod wrażeniem, że moja nowa gra, będzie pierwszą wydaną w ramach nowej inicjatywy eko opakowań." 
 
Dodatkowo Ubisoft nawiązał współpracę z Technimark Inc., aby stworzyć najbardziej przyjazne środowisku i całkowicie nadające się do recyklingu pudełka DVD. Wszystkie gry, wydawane przez Ubisoft w Ameryce Północnej na platformę PC, będą zapakowane w pudełka "ecoTech". Pierwszą grą, która pojawi się na półkach w tych opakowaniach będzie Tom Clancy's Splinter Cell Conviction PC, której premiera przewidziana jest na 27 kwietnia br.  Elektroniczne instrukcje w grach pojawiły się w Ameryce Północnej już w marcu tego roku.
 
"Ubisoft jest kojarzony przede wszystkim z wydawania świetnych gier, ale bycie liderem wśród przedsiębiorstw chroniących drzewa jest specjalnym przywilejem" - powiedział Laurent Detoc, prezez Ubisoft w Ameryce Północnej.
"Inicjatywy przyjazne środowisku  są bardzo istotne dla społeczeństwa globalnego, a elektroniczne instrukcje do gier na platformy Xbox 360 i PS3 są najnowszym przykładem odpowiedzialności za środowisko."
 
O ile korzyści ekologiczne dla środowiska są niepodważalne i oczywiste, nie ulega też wątpliwości, że druga strona medalu to obniżenie kosztów dla wydawcy i całkiem niezły PR w mediach. Ale ponieważ cel uświęca środki...
 
A Wy jak oceniacie ten ruch?
Mają Wasze pełne poparcie czy to raczej utrudnienie dla graczy? A korzystacie w ogóle z manuali?

Tagi: ekologia Ubisoft