SKLEP
nariko nariko 23.07.2010 21:54
PSX Extreme #156
420V

PSX Extreme #156

UWAGA! Następny numer pojawi się 1 września, z relacją z gamescom! Od dzisiaj jest już dostępny nowy numer PSX Extreme - największego konsolowego pisma w Polsce. Polecamy lekturę materiału poświęconego technologii 3D - znajdziecie tam test telewizora 3D oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zajawki najciekawszych materiałów znajdziecie tutaj.
UWAGA! Następny numer pojawi się 1 września, z relacją z gamescom!

Od dzisiaj jest już dostępny nowy numer PSX Extreme - największego konsolowego pisma w Polsce. Polecamy lekturę materiału poświęconego technologii 3D - znajdziecie tam test telewizora 3D oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Zajawki najciekawszych materiałów znajdziecie tutaj.


Boom na 3D rozpoczął pod koniec zeszłego roku kinowy „Awatar” i wtenczas wydawało się, że owa nowinka nieprędko dotrze do naszych domów. Dziś okazuje się, że taki Samsung wyprodukował już drugą generację telewizorów 3D, czerwcowy update firmware PS3 wprowadził obsługę 3D, a wraz z nim pojawiło się kilka pierwszych trójwymiarowych gier i dem. Wychodząc temu naprzeciw, testujemy pierwsze wielowymiarowe gry i nowy telewizor Samsunga. Ural sprawdza, czy faktycznie od grania z okularami na nosie boli głowa, czy są jakieś mankamenty „wieku dziecięcego”, w jakich rozdzielczościach pracują gry 3D i czy sam efekt wart jest zainwestowanych niemałych przecież funduszy w nowy sprzęt. Przy okazji wyjaśniamy działanie wszystkich popularnych technologii - zrozumiecie jaka jest różnica między trójwymiarem jaki oferować ma 3DS, a trójwymiarem zastosowanym w najpopularniejszych telewizorach oraz PS3. Jeśli komuś wydaje się, że 3D go nie interesuje, bo widział to coś w „sklepie dla idiotów” (i nie zrobiło na nim wrażenia), tym bardziej powinien przeczytać ten materiał, bo okazuje się, że szybki test jaki niektórzy z Was mieli okazję przeprowadzić, może być bardzo niemiarodajny. Szczegóły w numerze.

Kolejne novum, jakie już w tym roku zawita do naszych domów, to kontrolery ruchu Sony i Microsoftu. Butcher jest na razie jedyną osobą w redakcji, która miała okazję pobawić się PlayStation Move (Sony) oraz Kinectem (Microsoft), i mając jako takie porównanie, próbuje wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość. Przy okazji testujemy również nowy model Xboksa 360 S „Kinect ready” z dyskiem 250 GB, który ma zastąpić wszystkie dotychczasowe modele na rynku. Kolejny materiał dotyczy studia filmowego, z którego korzystają na razie polscy deweloperzy gier, a w przyszłości... kto wie, kto zapuka do Alvernii. Kilkadziesiąt kilometrów od Katowic, w iście kosmicznym kompleksie obok trasy A4 Katowice-Kraków (tak, chodzi o te kopuły), mieści się bardzo nowoczesne studio, w którym nagrywane są m.in. sesje motion capture i ścieżki dźwiękowe. Ural złożył wizytę w Alvernii podczas jednej z sesji mocapowych dla potrzeb gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Wyszedł stamtąd pod dużym wrażeniem.

W Co Nowego znajdziecie przede wszystkim duży playtest drugiej Mafii. Czeska gra wylądowała w szponach Myszaqa, który jako fan kina gangsterskiego żałuje, że tak nie wyglądają gry z serii Ojciec Chrzestny. Kali był w Paryżu zobaczyć R.U.S.E., niepozornie wyglądający RTS, który jak się okazuje, ma wielki potencjał i stanowi mocny punkt w kalendarzu premier na ten rok, szczególnie dla posiadaczy PS3, dla których przygotowano interfejs zgodny z PS Move.

RECENZJE

PS3
LEGO Harry Potter: Years 1-4
Naughty Bear
Shrek Forever After
Singularity
Toy Story 3
Transformers: War for Cybertron

X360
Crackdown 2
LEGO Harry Potter: Years 1-4
Naughty Bear
Ninety-Nine Nights II
Shrek Forever After
Singularity
Toy Story 3
Transformers: War for Cybertron

Wii
LEGO Harry Potter: Years 1-4
Sin & Punishment: SotS
Toy Story 3

POCKET
Dragon Quest IX: SotSS
Puzzle Quest 2

GRY BEZ TEKTURY
Bit.Trip Runner
Duke Nukem Manhattan Project
Earthworm Jim HD
Monkey Island 2 SE: LR
Patchwork Heroes
Rocket Knight
Zeno Clash: Ultimate Edition


CO NOWEGO?

PLAYTESTY
Mafia II
Medal of Honor
R.U.S.E.

E3
Dead Rising 2
Donkey Kong Country Returns
Epic Mickey
Fable III
InFamous 2
Journey
Kane & Lynch 2: Dog Days
Kirby's Epic Yarn
Legend of Zelda: Skyward Sword
Marvel vs. Capcom 3: FoTW
Mortal Kombat
Need for Speed: Hot Pursuit
Portal 2
Rock Band 3
Silent Hill
Sonic Colours
Spec Ops: The Line
Twisted Metal


POZOSTAŁE

HARDKOR
5 kardynalnych błędów...
Graczpospolita
Jak historię przedłożyć...
Od gracza dla graczy
Okiem maniaka
Paliwo nowej generacji
Powrót do przeszłości - Virtual Boy
Sesja mocapu z CD Projekt RED
To było grane
Z wizytą w Alvernia Studios

WARTE UWAGI
Abonament w PS3 czyli PlayStation Plus
Grabieżcy
Granie w obłokach
Konkurs Homefront
Konkurs Red Faction: Armageddon
Nintendo 3DS - skazane na sukces
PlayStation Move vs. Kinect
Pockety na E3
Region filmowy
Targi E3 w MMSach z L.A.
Test konsoli Xbox 360 S 250 GB
Trójwymiar w imadle - czyli testujemy pierwsze gry 3D na PS3!
Zgrentgen Alan Wake
Zgrentgen Red Dead Redemption

Tagi: grupa 69 prasa psx extreme