Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 15.03.2011 13:17
Premiera MotorStorm Apokalipsa opóźniona
1066V

Premiera MotorStorm Apokalipsa opóźniona

Nie tylko sama Japonia odczuwa branżowe skutki kataklizmu i tragedii, jaka dotknęła ich kraj. Prewencyjne działania dotyczące drażliwych gier wideo zaczynają ogarniać cały świat - a za taki bez trudu można uznać najnowszy tytuł Evolution Studios. Czy jutro znajdziecie w sklepach MotorStorm Apokalipsę? UPDATE 2xxxxx

 

SCEE oficjalnie poinformowało o przesunięciu europejskiej premiery gry na bliżej nieokreślony termin, wystosowując oświadczenie:

 

"Jesteśmy zszokowani i zasmuceni widząc efekty trzęsień ziemi i tsunami w Japonii - nasze myśli są przy wszystkich poszkodowanych, w tym również naszych kolegach z rodziny Sony, żyjących i pracujących w Japonii. Jesteśmy świadomi symbolicznych powiązań pomiędzy tymi wypadkami a tematyką MotorStorm i robimy wszystko co w naszej mocy, aby być odpowiednio delikatni w tej sytuacji. Chociaż sama gra trafiła już do dystrybucji, wstrzymujemy dalsze jej dostawy i usuwamy wszelkie działania marketingowe".

 

Odnośnie sytuacji w Wielkiej Brytanii, gdzie premiera Apokalipsy miała odbyć się w najbliższy piątek, SCEE dodaje:

 

"Chociaż gra trafiła już do sieci dystrybucji, robiąc jedyne co w tej sytuacji możemy, zdecydowaliśmy o przesunięciu jej premiery w UK. W międzyczasie będziemy na bieżąco, dokładnie monitorować sytuację".

 

Biorąc pod uwagę polską, najwcześniejszą premierę MotorStorm Apokalipsa ze wszystkich - jutro, 16 marca - pewne jest, że gra spoczywa już w sieci dystrybucji i sprzedaży, i szykowana jest do wyłożenia na półki sklepowe. Czy podlegające SCEE, nasze rodzime SCE Polska także otrzymało nakaz przesunięcia premiery? To raczej oczywiste - tylko czy zdoła ją powstrzymać, a sektor sprzedażowy się do tego zastosuje? Czekamy na oficjalne info od SCEP.

 

UPDATE:

Otrzymaliśmy od SCEP maila następującej treści:

 

"Jesteśmy jednocześnie zaszokowani i zasmuceni na widok ogromu zniszczeń powstałych w Japonii w wyniku trzęsienia ziemi oraz tsunami. Nasze myśli są w tej chwili przy osobach dotkniętych tą tragedią - w tym naszych kolegach i koleżankach z rodziny Sony, którzy mieszkają i pracują w Japonii. Mamy świadomość związku tych tragicznych wydarzeń z tematem przewodnim gry MotorStorm i dokładamy wszelkich starań, aby podejść do tego z należytą delikatnością. Chociaż sama gra trafiła już do dystrybucji, zatrzymujemy wszelkie jej dalsze dostawy, usuwamy tak wiele materiałów marketingowych, jak to jest tylko możliwe i dokładamy starań o przesunięcie premiery tam, gdzie się to da zrobić".

 

Nie wiadomo jak jutro będzie wyglądać sprzedaż w marketach, w każdym razie sklep PSX Extreme wysyła grę klientom od dzisiaj bez przeszkód...

Tagi: Evolution Studios motorstorm apocalypse polska premiera SCEE scep

Nie przegap