Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 08.09.2018 15:10
Microsoft bardzo zadowolony z Sea of Thieves i State of Decay 2
884V

Microsoft bardzo zadowolony z Sea of Thieves i State of Decay 2

Być może ostatnie exclusive'y Microsoftu nie były aż tak spektakularne jak u konkurencji, ale jeśli wierzyć słowom szefa marketingu Xboksa, to popularność State of Decay 2 oraz Sea of Thieves przekroczyła oczekiwania firmy.

Aaron Greenberg powiedział o tym w wywiadzie dla Gamesindustry.biz, twierdząc, że obie produkcje były dla Microsoftu przełomowe tej wiosny. Sea of Thieves zgromadziło ok. 5 milionów graczy, zaś State of Decay 2 zebrało 3 miliony. 

Greenberg wspomniał też, że jego zdaniem popularność tych gier przyczyniła się też do dużego zainteresowania usługi Xbox Game Pass (choć osobiście nie wiem, czy nie jest akurat na odwrót i to usługa przyczyniła się do większej popularności owych gier). 

Jak wiadomo, każdy szef marketingu lubi mówić tego typu okrągłymi zdaniami, ale nie da się ukryć, że w oba tytuły cały czas gra masa graczy. Osobiście znam kilkunastoosobową ekipę, która codziennie ustawia się na szalone przygody w Sea of Thieves. Tytuł Rare, zgodnie ze słowami Greenberga, był priorytetem Microsoftu. Zresztą jest przez twórców stale wspierany i rozwijany. To teraz czekamy na kolejne mocne gry na Xboksa One. Bo zdrowa konkurencja to dobra konkurencja.

 

Tagi: Aaron Greenberg Microsoft Sea of Thieves State of Decay 2 xbox one