SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.08.2018 10:23
Monster Hunter World bije rekordy popularności na PC!
948V

Monster Hunter World bije rekordy popularności na PC!

Monster Hunter World trafił już do sprzedaży na PC i pierwsze sygnały ze Steam potwierdzają, jak wielu graczy czekało na ten tytuł.

Monster Hunter World zadebiutował już na Steam i od razu wskoczył na 4 miejsce w rankingu najpopularniejszych gier ze sklepu Valve. Grę, która zanotowała na serwerach Steam ponad 240 tys. użytkowników w szczytowym momencie, wyprzedzają obecnie tylko PUBG, Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Wg Steam Monster Hunter World jest najlepszą premierą gry pochodzącej z Japonii od rozpoczęcia działalności tej platformy. Gra przebiła nawet bardzo popularne Dark Souls 3.

W tym roku Monster Hunter World bije też rekordy nie tylko w kategorii gier z Kraju Kwitnącej Wiśni. Produkcja wyprzedziła już nawet Kingdom Come: Deliverance, do którego należał jeszcze przedwczoraj tytuł najszybciej sprzedającego się software'u ze Steam, debiutującego 2018 r.

Monster Hunter World to również największa pecetowa premiera w historii Capcomu. Jak widać obecność zabezpieczeń Denuvo (które niestety spowalniają działanie PC, co wykazano w tym materiale) nie przeszkadza setkom tysięcy graczy, preferujących polowanie na bestie na komputerach.

Źródło: https://store.steampowered.com/stats

Tagi: monster hunter Monster Hunter World pc Steam