SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2018 19:25
Chasm wreszcie w sprzedaży! Gra dla Vity, PS4 i PC na zwiastunie premierowym
1425V

Chasm wreszcie w sprzedaży! Gra dla Vity, PS4 i PC na zwiastunie premierowym

To pewnie jedna z ostatnich tak ciekawych gier, które trafią na PlayStation Vita w Europie. Mowa oczywiście o powstającym od wielu lat Chasm. Na szczęście tytuł trafił już do sprzedaży.

Twórcy Chasm już kilka miesięcy temu chwalili się, że opuścili w końcu piekiełko produkcyjne, w którym znajdowali się przez ostatnie 3 lata. Projekt został dokończony i trafił dzisiaj na rynek.

Chasm w Encyklopedii PPE

Czym właściwie jest Chasm? To w największym skrócie kolejna rozpikselowana retroprodukcja, która ma trafić idealnie w nostalgiczne wspomnienia starych wyjadaczy. Gracze wcielają się tu w rolę Daltyna, młodego żołnierza wysłanego w celu zbadania zniknięcia załogi górniczej w odległej górskiej miejscowości Karthas. Na miejscu okazuje się, że miasto zostało odcięte od świata przez siły nadprzyrodzone. Uwięziony Daltyn musi zwiedzić kopalnię pod miastem i odkryć źródło zakłóceń. Tylko poprzez zdobywanie nowych umiejętności specjalnych, gromadzenie coraz lepszego ekwipunku, rozmowy z NPCami, unikanie niebezpiecznych pułapek, rozwiązywanie zagadek i walkę z hordami wrogów gość ma szansę uratować siebie i zaginionych górników.

Chasm oferowane jest w formie cross-buy, co oznacza, że nabywając kopię na PS4 otrzymujemy bez dodatkowych opłat edycję na Vitę (i vice versa). Gra kosztuje obecnie w promocji trwającej do 6 sierpnia, w wersji na Steam, 65 zł. Na amerykańskim PS Store Chasm kosztuje 20 dolarów.

 

Tagi: chasm playstation playstation 4 ps4 sony