Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.05.2018 13:11
Ikaruga trafi na Switch. Pierwszy zwiastun kultowej strzelaniny
691V

Ikaruga trafi na Switch. Pierwszy zwiastun kultowej strzelaniny

Klasyczna Ikaruga miała trafić na PS4 wg urzędu klasyfikującego z Niemiec. To mogła być jednak pomyłka, bo okazuje się, że strzelanina wyląduje na... Nintendo Switch!

Czym jest Ikaruga? To gra doskonale znana fanom strzelanin bullet hell w stylu arcade'owym. Można powiedzieć, że to klasyka i jeden z najmocniejszych przedstawicieli tego gatunku.

Ikaruga sklasyfikowana na PS4 w Niemczech

Okazuje się, że Ikaruga pojawi się na Switch. Premierę odświeżonej wersji gry zaplanowano na 29 maja 2018 r. Cena to 15 dolarów.

Jedną z największych atrakcji w wersji na Switch jest możliwość przełączania się między wertykalną a horyzontalną orientacją ekranu (w trybie handheldowym zagramy więc bez czarnych pasów po bokach ekranu). Do wyboru otrzymujemy też 3 poziomy trudności i rozgrywkę kooperacyjną. 

Ikaruga pojawiła się po raz pierwszy na Zachodzie, na GameCube w 2003 roku (wcześniej gra była dostępna tylko na Dreamcast), pięć lat później dorobiła się konwersji na X360 w 2008 r. a następnie trafiła na PC w 2014 r (w wersji na Steam tytuł kosztuje 36 zł).

Tagi: ikaruga nicalis nintendo switch switch