Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2018 20:00
Ubisoft otwiera nowe studia. Korporacja nie zostanie przejęta przez Vivendi
877V

Ubisoft otwiera nowe studia. Korporacja nie zostanie przejęta przez Vivendi

Francuska korporacja zakończyła wielomiesięczną walkę. Ubisoft dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Tencent, uchronił się od przejęcia przez giganta medialnego Vivendi. Jednocześnie otrzymaliśmy potwierdzenie otwarcia dwóch nowych zespołów.

Ubisoft ma za sobą bardzo udane miesiące. Studio wciąż rozwija swoje wielkie marki, wrzuca na rynek nowe produkcje, znacząco je rozwija i jedynym problemem dla Francuzów było w ostatnich miesiącach Vivendi.

Far Cry 5 zaoferuje długą kampanię. Ubisoft zdradza czas zabawy

Gigant medialny chciał przejąć Ubisoft i starał się wchłonąć studio, ale walka o udziały ustała pod koniec ubiegłego roku, gdy Vivendi oficjalnie potwierdziło, że nie zamierza w następnych miesiącach przejmować kolejnych części firmy.

Możemy sądzić, że już wtedy podpisano ciche porozumienie, które wczoraj zostało oficjalnie potwierdzone – Ubisoft odkupi 27,3% swoich udziałów, które dotychczas posiadało Vivendi. Jednocześnie medialny gigant zaznaczył, że przez kolejne 5 lat nie będzie interesował się twórcami gier. Sukces był możliwy dzięki chińskiej korporacji Tencent, która pomogła w transakcji i jednocześnie nabyła 5% udziałów Ubisoftu.  

To nie koniec pozytywnych wieści dla fanów gier z Francji. W ubiegłym roku Ubisoft otworzył studia w Berlinie, Bordeaux, Sztokholmie, Saguenay, a dzisiaj możemy potwierdzić otworzenie kolejnych zespołów.

Francuzi potwierdzili otworzenie zespołów deweloperskich w Bombaju (Indie) oraz w Odessie (Ukraina). Pierwsze studio w przeciągu dwóch lat zatrudni 100 pracowników i będzie ściśle współpracować z Ubisoft Pune, a na Ukrainie w przeciągu następnych 24 miesięcy pojawi się 60 nowych osób, które będą pomagać w rozwoju gier z serii Ghost Recon.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2018/03/22/ubisoft-new-studios-mumbai-india-odesa-ukraine.aspx

Tagi: tencent Ubisoft ubisoft mumbai ubisoft odessa vivendi