Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2018 17:21
Spider-Man został wybrany przez Insomniac Games. Studio dostało pełną swobodę
1333V

Spider-Man został wybrany przez Insomniac Games. Studio dostało pełną swobodę

Jedną z najgorętszych tegorocznych premier jest Spider-Man od Insomniac Games. Wciąż nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery tytułu, jednak sporą ciekawostką postanowił podzielić się dyrektor generalny studia.

W ubiegłym roku Sony informowało o trzech dużych premiera w pierwszych miesiącach 2018 roku – God of War, Detroit: Become Human oraz Spider-Man. Mogliśmy się spodziewać, że przynajmniej jeden tytuł zostanie przerzucony na drugą połowę roku.

Spider-Man z datą premiery!

Nadal nie poznaliśmy szczegółów debiutu gry Insomniac Games, jednak możemy mieć pewność, że twórcy otrzymali od Sony oraz Marvela pełną swobodę kreowania produkcji. Wyobraźcie sobie sytuację – przychodzą do Was szef japońskiej korporacji i mówią wprost: wybierz bohatera, wybierz uniwersum i stwórz wyjątkową grę… Właśnie przed taką przyjemnością stanęli deweloperzy serii Ratchet & Clank:

„Krótko mówiąc: Sony przyszło do nas i zapytało, czy chcemy pracować z Marvelem. Sony i Marvel pozwolili nam zdecydować na podstawie jakiej postaci i jakiego uniwersum chcemy stworzyć grę. Wybraliśmy Spider-Mana.”

Sony oraz Marvel zaufało Insomniac Games, które zdecydowało się rozwijać świat Człowieka-Pająka. Marvel oczywiście pomógł z odpowiednim „wdrożeniem” bohatera w nowe realia, jednak możemy mieć pewność, że najważniejsze decyzje zapadły po stronie deweloperów.

Jak sądzicie – Insomniac Games dobrze wybrało, a może macie lepszy typ?

Źródło: https://www.gamepur.com/news/28616-insomniac-reveals-how-spider-ps4-offer-came.html

Tagi: insomniac games Marvel Sony spider-man